Reklama:

Angielski naciska na transfer do Górnika?

Karol Angielski miał być wybawcą w ataku naszej drużyny. W zeszłym sezonie grał na zapleczu Ekstraklasy, w barwach Olimpii Grudziądz. W 29 meczach zdobył 14 goli i zaliczył pięć asyst. Jego drużyna była rewelacją rozgrywek.

W maju przytrafiła mu się paskudna kontuzja głowy, która wykluczyła go do końca sezonu, a Olimpia znacznie obniżyła loty i ostatecznie przestała się liczyć w walce o awans do Ekstraklasy.

Angielski wracał z wypożyczenia jako nadzieja, na poprawę impotencji strzeleckiej Piasta. Chociaż końcówka sezonu Jankowskiego mogła napawać optymizmem, to każdy z niecierpliwością czekał na powrót Angielskiego do zdrowia.

Początek miał fatalny, jak z resztą cały Piast. W meczu przeciwko Pogoni Szczecin (1:2) zagrał całą połówkę, ale potem było już tylko gorzej. Kwadrans podczas klęski w Poznaniu (1:5), dwa mecze poza kadrą i ławka z Koroną (2:0). Tak mniej więcej wyglądała prawie cała runda „Anglika”, aż do końcówki. Czasowo nie było kolorowo – tylko 67 minut w ostatnich czterech meczach (jeden w całości na ławce), ale jakościowo już zdecydowanie lepiej. Gol we Wrocławiu (2:2) i asysta z Koroną (1:1) w ostatnim meczu przed zimową przerwą.

Angielski wlał trochę optymizmu w nasze serca. Przy obecnej sytuacji finansowej Piasta wiadomo, że żadnego super-snajpera nie kupimy i zostaną dwie opcje: wypożyczenie lub wolny transfer i być może kolejny „Gotal”.

Okazuje się, że Angielski nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji i naciska klub na transfer do Górnika Zabrze. Temat nie jest nowy. Zabrzanie próbowali pozyskać Angielskiego już latem, a obecne zakusy trwają już od mniej więcej miesiąca.

Włodarze klubu z Okrzei 20 mają twardy orzech do zgryzienia. Mogą sprzedać piłkarza i zarobić na nim pieniądze, albo puścić go latem za darmo. Pierwsza opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna. Wicemistrzowie Polski z sezonu 2015/16 mają na oku dwóch napastników, a dodatkowa suma w budżecie znacznie ułatwiłaby sprawę.

Na usta ciśnie się pytanie – skąd biedny jak mysz kościelna Górnik będzie miał pieniądze na transfer? Odpowiedź wydaje się w miarę oczywista. W 2018 roku czekają nas wybory samorządowe i Małgorzata Maria Mańka-Szulik będzie mogła zacząć budować swój stadionowy elektorat już zimą…

Wg. serwisu transfermarkt.de, Karol Angielski jest wart 225 tyś euro.

Źródło: własne

Powiązane:

Górnik ZabrzeKarol AngielskiPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7