Reklama:

Badia: Prosiłem ich, że musimy grać jeszcze 10 minut

Derby zostały przerwane w 80. minucie. Kibice gospodarzy zniszczyli ogrodzenie, a na murawie pojawiła się policja. Delegat PZPN postanowił zakończyć mecz przed czasem. Piast najprawdopodobniej zostanie ukarany walkowerem dla Górnika. Gerard Badia próbował uspokoić kibiców gospodarzy.

Jestem w Polsce cztery lata i nie rozumiem. To nie jest dobre dla nikogo. Mamy wynik, taki ważny mecz, a przegramy i jesteśmy kurwa na dole tabeli. Poszedłem do nich, prosiłem, że musimy grać jeszcze 10 minut… nie pół godziny… 10 minut – powiedział w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP Gerard Badia.

Nie wierzę w to, co widziałem. Lubię grać gdy jest rywalizacja, gdy stadion jest pełen kibiców. Jest ok, gdy jedni krzyczą, że drudzy to kurwy. To są emocje. Ale jest linia, której przekroczyć nie można. To są nasi kibice i lubię ich, ale czegoś takiego nie widziałem. Grasz dobrze, walczysz, masz wynik, a oni dają punkty dla rywala. Chłopaki w szatni są załamani. – Dodał kapitan Piasta.

Najbardziej prawdopodobny jest walkower dla Górnika oraz drakońska kara finansowa (maksymalna to 500.000 zł) dla Piasta. Nie można wykluczyć także zamknięcia stadionu przy Okrzei co najmniej do końca sezonu. – Czytamy na łamach Dziennika Zachodniego.

Źródło: SportoweFakty WP

Powiązane:

derbyGerard BadiaGórnik ZabrzePiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7