Reklama:

Bednarz o transferach i piłkarzach

W wywiadzie dla jednego z portali dyrektor sportowy Piasta wyjawił parę planów i problemów gliwickiego klubu.

Gliwicki klub przed wyprawą do Alicante ma wzmocnić Jakub Czerwiński, Frantisek Palch, Tom Hateley i Karol Dybowski, ale to nie koniec transferowych przymiarek. – Planujemy jeszcze znalezienie środkowego obrońcy, lewego obrońcy oraz, być może, napastnika. – wyjawił Jacek Bednarz.

Okazuje się jednak, że ściągnięcie nowego, bramkostrzelnego snajpera, którego tak bardzo domagają się kibice nie jest wcale takie łatwe. – Mamy dwóch kandydatów, ale temat trudno dopiąć, bo jest silna konkurencja, ograniczenia budżetowe, formalne. – wyliczył dyrektor sportowy Piastunek.

Były piłkarz Ruchu, Legii czy Pogoni uważa, że w Piaście przyda się Tom Hateley. – Dobrze mieć doświadczonego zawodnika, który zna realia naszej ligi. Potrzebujemy takiego ,,pitbulla” za plecami Vassiljeva, który odciążałby ,,Kostię” z zadań defensywnych. – mówił 50-latek, który widzi też w szeregach Piastunek Tomasza Jodłowca. – Z mojej perspektywy jako ,,szóstka” przydałby się w Piaście. Oferty od nas nie dostał. Może będzie, ale na razie nic nie mogę powiedzieć. – oznajmił Bednarz.

Jacek Bednarz zdradził też parę szczegółów na temat możliwej przeprowadzki Heberta. – Ma ofertę z Japonii, która czeka na naszą decyzję. Jeśli pozyskamy podobnej klasy obrońcę, pozwolimy Hebertowi odejść. Ma u nas jeszcze półroczny kontrakt. Jeśli miałby go przedłużyć, to podwyżka, jak na nasze warunki, musiałaby być gigantyczna. Wygląda na to, że nie pojedzie na obóz do Kamienia. Oferta jest dobra z perspektywy sytuacji rynkowej. Taka oferta dla zawodnika, któremu kończy się umowa za pół roku, byłaby dobrą propozycją dla każdego polskiego klubu. Hebert chce odejść. Oczywiście szkoda tracić takiego stopera, ale okoliczności są bardzo specyficzne. Pamiętajmy, że jest już w takim wieku, iż to może być jedna z ostatnich szans na podpisanie dobrej umowy. – powiedział dyrektor sportowy Piasta.

Kłopoty pojawiły się też z Sasą Zivcem. W tym przypadku nie ma jednak mowy o odejściu Słoweńca. – Powiedział mi, że jest chory. We wtorek miał test szybkości. Obaj z trenerem widzieliśmy, że Sasa jest jakiś nieswój. Miewałem wiele razy testy szybkości. Taki trening jest o tyle prosty, że trzeba się tylko dobrze rozgrzać i zasuwać ile fabryka dała. A on po 10 metrach nie rozwijał maksymalnej szybkości. Był w środę u lekarza, bo fatalnie się czuje, a nie wie co mu jest. – wyjawił Bednarz.

Źródło: Gol24

Powiązane:

HebertJacek BednarzwywiadZivec

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze