Reklama:

Co się dzieje z ,,Cesarzem Estonii”?

Od kiedy Konstantin Vassiljev znów jest piłkarzem Niebiesko-Czerwonych sprawia wszystkim zamiast radości tylko rozczarowanie. Co może być tego powodem? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć były dyrektor sportowy Piasta.

Gdy Vassiljev tuż przed rozpoczęciem obecnego sezonu ponownie związał się z gliwckim klubem, wiele osób miało spore nadzieje, że wraz z 33-latkiem przyjdą dobre wyniki, ale odkąd Kostia wrócił do Piasta nie potrafi być znów tak skuteczny jak był w Jagiellonii Białystok. W ubiegłych rozgrywkach Estończyk na Podlasiu zanotował aż trzynaście trafień. Po przeprowadzce na Górny Śląsk ma na razie za sobą tylko dwa niestrzelone karne. Takie statystyki jak na kogoś, kto jeszcze w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych ligowców, wyglądają katastrofalnie. Były dyrektor sportowy Piasta widzi kilka powodów takie stanu rzeczy. – Pamiętajmy, że okres od zakończenia ligi do jej startu był dla Kostii bardzo chaotyczny. Długo rozmawiał w Białymstoku o warunkach nowego kontraktu, miał też propozycje z innych klubów. Mając nieco ,,zakręconą głowę”, nie wszedł w sezon na 100 procent możliwości. A do tego doszły nieszczęsne karne… Z całą pewnością jednak odczuł na barkach ciężar oczekiwań, jakie wiąże się z nim w Gliwicach. I może to okazało się decydujące. – stwierdził Zdzisław Kręcina.

Oprócz tego wywnioskował również, że brak formy ,,Cesarza Estonii” może też być spowodowany problemami zdrowotnymi, z jakimi Vassiljev zmagał się jeszcze w Białymstoku. – Naderwanie ścięgien mięśnia dwugłowego to cholerna kontuzja. Nawet wyleczona, pozostawia niepewność. – zaznaczył Kręcina.

Na domiar złego Kostia podczas ostatniego meczu w Warszawie znów doznał urazu, przez który musiał zejść z boiska jeszcze przed przerwą. Jak poinformował Maciej Smolewski, rzecznik gliwickiego klubu, dopiero po badaniach w drugiej połowie tego tygodnia dowiemy się ile potrwa ewentualna pauza estońskiego pomocnika. Póki co, występ 33-latka w spotkaniu z Koroną Kielce jest niepewny.

Żródło: Katowicki sport

 

Powiązane:

Konstantin VassiljevwywiadZdzisław Kręcina

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
PIAST
PIAST
1
DOM
Cracovia
Cracovia
O
Następny
Pogoń
Pogoń
?
WYJAZD
PIAST
PIAST
?
Listopad
1. ziombar 13
2. MIKE84 12
3. Borys 11
4. Niebrzyd96 11
5. Bombel_89 10
Październik
1. Mucha 35
2. piastunkaodlat 28
3. Borys 25