Reklama:

Co słychać przy Okrzei przed pierwszym obozem?

Na początku obecnego tygodnia piłkarze Piasta wznowili zajęcia. Na hali sportowej przy Jasnej odbył się pierwszy trening. Udział w nim wzięło 24 zawodników. W tym gronie znalazł się Karol Dybowski oraz Tom Hateley. Młody golkiper Siarki Tarnobrzeg dopina formalności i za niedługo podpisze umowę z Piastem. Anglik natomiast przeszedł pozytwnie testy medyczne, ale musi jeszcze przekonać do siebie sztab szkoleniowy. – Uważamy, że Tom może być wzmocnieniem naszego zespołu, ale ostateczną decyzję podejmiemy po zgrupowaniu. – przyznał Waldemar Fornalik.

Szanse na grę w Piaście ma też Tomasz Okraszewski, który był ostatnio wypożyczony do Unii Turza Śląska. – To utalentowany pomocnik, który grał w juniorach Piasta, a ostatnio był wypożyczony. Zdecydowałem, że będzie trenował z pierwszą drużyną, aby móc się mu przyjrzeć. – potwierdził szkoleniowiec Piasta.

Na pierwszym treningu w tym roku nie stawiło się paru graczy. Z różnych przyczyny otrzymali oni zgodę na przedłużenie urlopów. Dziś już wiadomo, że z tej grupy do Gliwic wróci na pewno tylko Aleksadar Sedlar oraz Dario Rugasević. Stojan Vranjes, Josip Barisić, a także Adam Mójta mają szukać nowych pracodawców i nie pojadą na zgrupowania Piasta.

Wielu kibiców Niebiesko-Czerwonych jest też pewnie ciekawych, jak po powrocie z urlopu ma się ich kataloński ulubieniec. – Nie mogłem jesienią pomóc kolegom, bo wtedy jeszcze czułem ból w kolanie. Teraz noga jest jak nowa. – zapewnia Gerard Badia.

Przy Okrzei każdy ciężko pracuje żeby wiosna była lepsza, ale nie wszystko zostało jeszcze załatwione. – Czuję niepokój. Z niektórymi zawodnikami będziemy się żegnali. Chciałbym przed wylotem do Hiszpanii mieć skład gotowy, choć furtki jeszcze nie zamkniemy. Liczyłem, że wcześniej uda się nam znaleźć lewego obrońcę. Najtrudniej oczywiście pozyskać bramkostrzelnego napastnika. – powiedział opiekun gliwiczan.

Dyrektor sportowy Piasta zapewnia, że w sprawie wzmocnień wszystko jest pod kontrolą i reszta zostanie dopięta na ostatni guzik przed wyjazdem Piastunek z Polski. Jacek Bednarz potwierdził też doniesienia o słowackim bramkarzu i pomocniku Stali Mielec. – Porozumieliśmy się w sprawie transferu Frantiska Placha Testowaliśmy go w grudniu, obserwowaliśmy półtora miesiąca. Na testach mamy też Piotra Marcińca. – mówił 50-latek.

Nowych golkiperów przymierzanych do gliwickiej bramki nie obawia się Jakub Szmatuła. – Konkurencja o miejsce w składzie jest bardzo potrzebna. Mnie dodatkowo napędza, daje dodatkowego bodźca do pracy, by nie spocząć na laurach. Trzeba zakasać rękawy i brać się do pracy. – stwierdził doświadczony bramkarz.

W czwartek Niebiesko-Czerwoni jadą na zgrupowanie do Kamienia. Tam rozegrają sparingi z GKS-em Jastrzębie oraz MFK Karviną. Później wyruszą w podróż do Alicante.

Zródło: Interia, Katowicki sport, Onet, Przegląd sportowy

Powiązane:

Gerard BadiaJacek BednarzJakub SzmatułaPiastWaldemar Fornalik

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7