Reklama:

Czas na wietrzenie szatni

Kto przyjdzie, a kto odejdzie? To pytanie towarzyszy pewnie wszystkim fanom Niebiesko-Czerwonych. Portal SportGliwice.pl pozbierał do kupy wszystkie doniesienia na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Po ostatnim meczu przed przerwą zimową wiedzieliśmy, że Dobo Rusov pożegna się z Gliwicami. Klub musi znaleźć zastępstwo dla Jakuba Szmatuły. Pierwszy bramkarz Piasta musiał w tym sezonie odpokutować swoje zachowanie w derbach, a ostatnio czerwoną kartkę z Legią.

Kuba w marcu skończy 37 lat i jego kariera zmierza ku końcowi, a w Piaście nie widać następców i zastępców w razie kontuzji lub zawieszenia.

Piast testował Karola Dybowskiego – 20-letniego bramkarza Siarki Tarnobrzeg. W prasie pojawiły się doniesienia o możliwości sprowadzenia Sandomierskiego z Cracovii. Trzecią opcją jest Marko Marić. 21-letni bramkarz norweskiego Lillestrom SK. W przeszłości przewinął się przez Lechię Gdańsk. W styczniu będzie wolnym zawodnikiem.

W obronie również czekają nas zmiany. Z klubem mają pożegnać się Marcin Flis i Adam Mójta. Pierwszy najprawdopodobniej dołączy do Górnika Łęczna, a drugi szuka pracy w klubach I ligi.

Piast ściągnął z wypożyczenia Bartosza Walencika z Bytovii, ale nie wiemy w jakiej formie jest młody defensor, gdyż przez większość rundy walczył z kontuzją.

Najgorszą wiadomością jest możliwość utraty Heberta. Brazylijczyk z chęcią spróbował by sił w lepszej lidze, a w dodatku jego kontrakt kończy się po obecnym sezonie.

W pomocy szykuje się jeden powrót do Piasta. Mateusz Matras najprawdopodobniej zagra ponownie w niebiesko-czerwonej koszulce. Piłkarz nie może liczyć na regularną grę w Lechii Gdańsk.

Adam Pazio to kolejny cel transferowy Niebiesko-Czerownych. Piłkarz może być lewym pomocnikiem. Zawodnik jest obecnie bez klubu. W trwających rozgrywkach reprezentował barwy Ruchu. Przy Cichej rozegrał tylko trzy mecze na zapleczu Ekstraklasy i jeden w Pucharze Polski. Pod koniec sierpnia rozwiązał kontakt z śląskim pierwszoligowcem.

Z klubem może się pożegnać Stojan Vranjes, którego przygoda z naszym klubem może spokojnie zostać nazwana niewypałem.

Doszliśmy do największej bolączki Piasta – napadu. Dariusz Wdowczyk powiedział kiedyś po przegranym meczu – dajcie mi chociaż pół napastnika. Klub ma na oku piłkarza, który w 2017 roku grał dla AFC Eskilstuna (Szwecja). Mowa o Omarze Eddahrim – piłkarzu, który w 25 meczach zdobył osiem bramek. Kolejnymi plusami są szwedzki paszport i cena – Eddahri od nowego roku będzie wolnym zawodnikiem.

Z Piasta ma odejść Josip Barisic. Na Chorwata, który długo dochodzi do siebie po kontuzji, nie ma jednak chętnych.

Cały artykuł na łamach SportGliwice.pl

Powiązane:

Adam MójtaAdam PazioBartosz WaleńcikDobrivoj RusovHebertJakub SzmatułaJosip BarisicMarcin FlisMateusz MatrasPiast GliwiceStojan Vranjestransfery

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7