Ostatni mecz roku

Deszcz bramek w Szczecinie

Gol Bukaty na 2:2, w końcówce meczu, uchronił gliwiczan przed trzecią porażką z rzędu na stadionie Pogoni.

Pojedynek z Portowcami rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem z powodu ulewy oraz wody utrzymującej się na murawie. Punktualnie o 16 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek arbitra i po zaledwie trzech minutach Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie. Konstantin Vassiljev wrzucił piłkę z rzutu różnego w pole karne szczecinian. Obrońcy wybili futbolówkę, ale dotarła ona pod nogi Valencii, który sprytnym, lekkim uderzeniem zdołał pokonać Załuskę. Na gola Ekwadorczyka próbował odpowiedzieć Jakub Piotrowski, ale chybił minimalnie. Po niecałych 20 minutach podopieczni Kosty Runjiacia zdołali wyrównać. Mocno z dystansu huknął znów Piotrowski. Dobrivoj Rusov obronił jego strzał, ale Frączczak dobitką zmusił do kapitulacji bramkarza Piasta. Po trafieniu na 1:1 Pogoń dążyła do strzelanie kolejnych bramek jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Na kwadrans przed przerwą Piotrowski po raz kolejny postraszył gliwiczan, jednak tym razem nie udało mu się wpakować piłki do siatki.

Od początku drugiej części gry Piast rzucił się do ataku. Już w 48 minucie Maciej Jankowski miał szansę na gola, ale zatrzymał go Lasha Dvali. Później ,,Granatowo-Bordowi” strzelili gola na 2:1. Adam Frączczak podał do Deleva i Bułgar umieścił futbolówkę w bramce. Gliwiczanie mogli to spotkanie przegrać jeszcze wyżej, gdyż Spaw Delev niewiele później trafił w poprzeczkę. Piastunki nie dały się pokonać i na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zmienili wynik na 2:2. Bukata po strzale z ostrego kąta zdobył gola. Po trafieniu Słowaka gliwiczanie dowieźli remis do końca, inkasując cenny punkt.