Reklama:

Fornalik i Pietrowski o porażce z Wisłą Płock

Waldemar Fornalik nie był zadowolony z postawy swoich piłkarzy we wczorajszym meczu. Piast przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock. Gliwiczanie źle kryli przy stałych fragmentach gry. Zemściło się to na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Alan Uryga pokonał Jakub Szmatułę po uderzeniu głową.

W konsekwencji popełnionego błędu straciliśmy gola i przegraliśmy mecz. Ideą krycia strefowego jest atakowanie piłki, a my tego nie zrobiliśmy – powiedział po meczu szkoleniowiec Piasta.

Były poprzeczki z obu stron i mecz oscylował w okolicach remisu. Możemy mieć pretensje jednak tylko do siebie, bo potrafimy lepiej grać w piłkę. Wiśle natomiast można pogratulować zwycięstwa i miejsca w tabeli – dodał Fornalik.

W podobnym nastroju po meczu był Marcin Pietrowski. Uniwersalny piłkarz Niebiesko-czerwonych podsumował wczorajsze przegrane spotkanie.

Boli porażka, boli przerwanie serii bez straty gola… ale i to, że nie zagraliśmy dobrego meczu. W drugiej połowie Wisła była od nas lepsza. Mieliśmy problem z wyprowadzeniem piłki i stworzeniem sobie sytuacji – powiedział po meczu Marcin Pietrowski.

Stworzyliśmy kilka sytuacji pod bramką Wisły w pierwszych 45 minutach. Była też poprzeczka po strzale Gerarda Badii… Przede wszystkim wiedzieliśmy, że Wisła gra bardzo agresywnie w środku pola. Naszym pomysłem było odrzucenie przeciwnika na ich połowę i tam konstruowanie ataków. Boisko zweryfikowało jednak nasz plan. W drugiej połowie Nafciarze mądrze wybijali nas z rytmu i kontratakowali – dodał Pietro.

Do końca sezonu zostało osiem meczów. Chcemy jak najszybciej zamknąć temat utrzymania, ale aby to zrobić musimy regularnie punktować i utrzymać bezpieczną przewagę nad strefą spadkową – zaznaczył wychowanek Lechii Gdańsk.

Źródło: Piast-Gliwice.eu

Powiązane:

Marcin PietrowskiWaldemar FornalikWisła Płock

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2