Reklama:

Fornalik o sytuacji kadrowej Piasta

Jest coraz lepiej. – przyznał na konferencji prasowej przed meczem z Bruk-Betem szkoleniowiec gliwickiego klubu.

foto. PressFocus / Łukasz Laskowski

Trener Piastunek na ostatnim spotkaniu z mediami zapewniał, że sytuacja kadrowa gliwiczan poprawa się, choć w najbliższym meczu pozostaje parę niewiadomych. – Wciąż nie wiadomo czy któryś z kontuzjowanych zawodników będzie do mojej dyspozycji w niedzielę. W tym tygodniu tylko Hebert i Sasa Zivec nie trenowali z zespołem. – oznajmił Waldemar Fornalik.

Słoweniec na pewno nie wystąpi w Niecieczy, natomiast ,,Herbi” ma zostać do końca tygodnia postawiony na nogi, więc jest jeszcze nadzieja, że zagra z Ternaliką.

Dziennikarze podczas rozmowy z trenerem Niebiesko-Czerownych zapytali go także, jak ma się Josip Barisić, bo póki co Michal Papadopulos mógł liczyć w ataku tylko na wsparcie Macieja Jankowskiego. – ,,Bari” długo dochodził do siebie po urazie. Gdy wydawało się, że już wejdzie do drużyny, to znowu pojawił się problem z łydką i miał kolejną przerwę. Dlatego też jego forma nie jest do końca ustabilizowana. – wyjawił 54-latek.

foto: Łukasz Sobala / pressfocus

Oprócz ,,Józka” dawno na boisku nie widziano również ,,Anglika” oraz Łukasza Krakowczyka, ale opiekun gliwickich graczy zapewnił, że nie jest to spowdowane problemami zdrowotnymi obu zawodników. – Trzeba brać pod uwagę, że Karol Angielski i Łukasz Krakowczyk za dużo w Ekstraklasie nie pograli. To piłkarz, którzy dopiero wchodzą do gry na tym poziomie. – powiedział Fornalik.

Były selekcjoner reprezentacji Polski ma już plany na przerwę w lidze spowodowaną meczami kadry narodowej. – W środę wyjedziemy na czterodniowe zgrupowanie do Kamienia. Przerwa na reprezentacje pomoże kontuzjowanym wrócić do pełnej dyspozycji oraz formy. – poinformował szkoleniowiec Piasta.

Źródło: Piast-Gliwice.eu – oficjalna strona klubu

Powiązane:

HebertJosip BarisicKarol AngielskiKontuzjeŁukasz KrakowczykSaša ŽivecWaldemar Fornalikwywiad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Korona
Korona
1
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Jagiellonia
Jagiellonia
?
Najnowsze
Grudzień
1. MIKE84 18
2. Borys 17
3. Bombel_89 15
4. dvlii 15
5. konieczko18 15
6. bucus77 12
7. Mucha 11
8. Dawidd2-d1 10
9. danielo39 9
10. ZABA1975 9