-:-

23.09.2018 o 15:30

Dołącz do nas!
Fornalik zadowolony ze zwycięstwa, Smółka krytykuje sędziego.

Piast wygrał wczoraj z Arką 1:0. Trener Waldemar Fornalik mógł być zadowolony z wyniku. Niebiesko-czerwoni po wczorajszym zwycięstwie mają na koncie 16 punktów, które zgromadzili w ośmiu kolejkach.

Arka zagrała inaczej niż w poprzednich spotkaniach. Gdynianie bardzo głęboko cofnęli się i zmusili nas do przeprowadzania ataków pozycyjnych. Operowaliśmy więc piłką, ale nie zdołaliśmy przeprowadzić zbyt wielu ataków zakończonych strzałami czy też mieliśmy problemy z wykorzystaniem wolnej przestrzeni… dlatego w pierwszej połowie nie strzeliliśmy gola – powiedział po meczu Waldemar Fornalik.

Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, bo nie był to łatwy mecz, o czym przestrzegałem przed spotkaniem. Arka w wielu spotkaniach swoim przeciwnikom sprawiała wiele problemów. Dzisiaj – grając z nami – było podobnie. My jednak wywalczyliśmy i wydarliśmy od nich te trzy punkty – dodał szkoleniowiec gospodarzy.

Trener Zbigniew Smółka nie był zadowolony z decyzji sędziego, który usunął z boiska Bogdanova, pokazując mu drugą żółtą kartkę (za uderzenie w twarz Mateusza Maka) – Chciałem Andriya Bogdanowa zmienić w przerwie, ale niestety nie było mi to dane… Można powiedzieć, że „zmiany” dokonał sędzia. Uważam, że druga żółta kartka musi być ewidentna, a według mnie tak nie było. Ta decyzja była kluczowa dla losów spotkania. Pozostawiam to pod obserwację i ocenę.

Kategoria: sport | Autor: | Data: 16 września 2018