Reklama:

Imperium Poznańskie vs. Legion Gliwice

Niespełna 300-osobowa delegacja niebiesko-czerwonych fanatyków wspierała zawodników gliwickiego Piasta w walce z aktualnym mistrzem Polski. Na stadionie przy Bułgarskiej zjawiło się prawie 18 tysięcy widzów, jednak powody do radości mieli tylko przyjezdni.

W Poznaniu na trybunach zasiadło 17 456 widzów w tym 278 fanów Piasta Gliwice. Goście przywieźli ze sobą pięć flag: zgodową ?BATE ? Piast?, Legion Gliwice?, wyjazdówkę kibiców Piasta Gliwice z Szobiszowic oraz reprezentacyjną ?Polska- Gliwice?, a także małą flagę w barwach, z herbem aktualnego lidera ekstraklasy.

W najlepiej eksponowanym miejscu rozwieszona została flaga zgodowa, a wszystko za sprawą zbliżającej się czwartej rocznicy zgody z białoruskim BATE, która miejsce miała dzień po spotkaniu z Kolejorzem. Doping prowadzony był w asyście kilku dużych flag na kijach w barwach zaprzyjaźnionych klubów. Na samym sektorze nie dało się nie zauważyć sporej ilości gadżetów w postaci koszulek czy szalików w żółto-niebieskich barwach.

Kolejorz tradycyjnie dobrze oflagowany. W „Kotle” zawisły takie flagi jak szlagierowa „Kolejorz”, „Miasto złą sława owiane”, „Extreme Hobby”, „Szwadron Gostyń”, „Desperados”, dwie flagi „Forza Lech”, „Pyrlandia”, „Lech Poznań”, „Imperium Poznańskie”, oraz „Pyrlandia” na gnieździe. Fani poznańskiego Lecha wywiesili również okolicznościowy transparent dla kolegi: „Gucio Trzymaj się. Pozdrowienia do więzienia.” Warto dodać, iż kilka z flag poznaniaków było przewieszonych kirem.

Zarówno gospodarze jak i goście na miarę swoich możliwości, głównie ze względu na możliwość przebicia się przez kilkunasto tysięczny tłum prowadzili bardzo dobry doping w asyście bębnów.

Gliwickie BATE & Borysowski Piast!

Powiązane:

Lech Poznańokiem kibicaPiast GliwiceRelacja z trybunrelacja z wyjazdu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze