Reklama:

Jak wyglądają finanse Piasta pod okiem Pawła Żelema?

W październiku nowy prezes Piasta wspomniał w wywiadzie, że przejął klub z dużym zadłużeniem.Składały się na nie bieżące zobowiązania wobec różnych kontrahentów, niewypłacone wynagrodzenia wobec piłkarzy i trenerów za maj i czerwiec oraz zaległe premie za poprzedni sezon. Do spłaty pozostawała też zaciągnięta w pierwszym półroczu pożyczka – tak komentował sytuację finansową Piasta Paweł Żelem dla Nowin Gliwickich.

Jak wynika z informacji podanych przez Katowicki Sport, klub jest na „czysto” z ZUSem, a niektórzy piłkarze dostali grudniowe wypłaty z kilkudniowym wyprzedzeniem. Reszta zobowiązań wobec innych podmiotów ma być uregulowana w styczniu.

Dotacja z miasta na 2018 rok ma wynieść 10-12 milionów zł.

Portal Katowicki Sport porusza również kwestię obiecanej wiele lat temu bazy treningowej, której w Gliwicach brak.

– Wciąż ważnym tematem w Gliwicach jest stworzenie odpowiedniej bazy treningowej dla Piasta. Obecnie, gdy warunki atmosferyczne nie dopisują, drużyna musi się tułać po całym mieście czy nawet wyjeżdżać do Kamienia lub Knurowa. Na początek w planach jest zmodernizowanie boiska przy ul. Robotniczej, gdzie ma powstać jedno naturalne boisko, a także jedno ze sztuczną murawą i być może z balonem. Wiele wyjaśni się w pierwszym kwartale nadchodzącego roku.

Źródło: Katowicki Sport

Powiązane:

Paweł ŻelemPiast Gliwiceurząd miastazarząd

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
PIAST
PIAST
O
DOM
Zagłębie
Zagłębie
O
Następny
Wisła P
Wisła P
?
WYJAZD
PIAST
PIAST
?
Luty 2018
1. dvlii 41
2. danielo39 37
3. MIKE84 37
4. ZABA1975 37
5. Dawidd2-d1 35
6. Mucha 34
7. konieczko18 29
8. Niebrzyd96 28
9. Borys 26
10. piastunkaodlat 23