Ostatni mecz roku

Jankes wysyła ,,Pasy” do strefy spadkowej

Po trafieniu ex-Wiślaka Niebiesko-Czerwoni kosztem Cracovii opuszczają przedostatnie miejsce w tabeli.

W pierwszych minutach meczu zarówno Piast, jak i Cracovia starały się wypracować przewagę w środku pola. Lepsi w tym aspekcie okazali się gliwiczanie, jednak nie dało to konkretnych okazji na zdobycie bramki. Po upływie kwadransa szansę do umieszczenia piłki w siatce miał Mateusz Mak. Pomocnik gliwiczan po wrzutce Konczkowskiego wygrał powietrzny pojedynek ze stoperami krakowian, ale nie udało mu się zdobyć gola z główki. Potem, do głosu doszli podopieczni Michała Probierza. Krzysztof Piątek znalazł się w dogodnej sytuacji na strzelenie bramki, ale minimalnie spudłował. Tuż przed przerwą dobre uderzenia oddali Bukata oraz Vassiljev. Niestety w obu przypadkach futbolówka zatrzymała się na defensorach ,,Pasów”.

Na początku drugiej połowy goście ze stolicy Małopolski rzucili się do ataków na bramkę Szmatuły. Krzysztof Piątek dwoma mocnymi strzałami w odstępie 60 sekund postraszył golkipera gliwiczan. Po niecałej godzinie od pierwszego gwizdka Sandomierskiego spróbował pokonać Sedlar, ale obrońca Piasta po rzucie wolnym pomylił się przy uderzeniu głową. Później, z boku na głowę Jankesa dośrodkował Konczkowski i były napastnik krakowskiej Wisły wyprowadził Niebiesko-Czerwonych na prowadzenie. Po tym trafieniu Cracovia miała jeszcze tylko jedną szansę na wyrównanie. Malarczyk chybił w tej sytuacji, trafiając w słupek. Parę chwil później arbiter zakończył to spotkanie.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczni Waldemara Fornalika pokonują ,,Pasy” 1:0.