Reklama:

Jastrzębie pokonane

Rok 2018 ekipa Fornalika zaczyna od wygranej z liderem drugiej ligi. W Kamieniu nowi gracze Piasta zaliczyli debiutancki mecz w niebiesko-czerwonych trykotach.

Od pierwszego gwizdka do ataków rzucili się piłkarze gliwickiego zespołu. Po 20 minutach gry gliwiczanie wyszli na prowadzenie. Denis Gojko oszukał stopera GKS-u i zagrał do Michala Papadopulosa, który celnym kopnięciem wpakował futbolówkę do bramki. Chwilę później rywale Piastunek mogli doprowadzić do wyrównania. Sędzia podyktował rzut karny dla drugoligowego zespołu, ale Frantisek Plach dobrą interwencją uchronił swoją drużynę przed stratą gola. Po przerwie znów do głosu doszli podopieczni Waldemara Fornalika. W 63 minucie Maciej Jankowski przedarł się przez defensywę jastrzębian i w polu karnym zagrał do Sasy Zivca. Słoweniec mocnym uderzeniem zmusił po raz drugi do kapitulacji golkipera ,,Trójkolorowych”. W końcówce spotkania GKS zepchnął Piasta do obrony. Dwukrotnie została obita poprzeczka bramki gliwiczan, ale Piastunki dowiozły prowadzenie do końca. W pierwszym meczu kontrolnym w tym roku pod Rybnikiem Niebiesko-Czerwoni odnoszą zwycięstwo 2:0.

Piast Gliwice 2:0 GKS Jastrzębie (druga liga)

20′ – 1:0 Papadopulos (asysta Gojko)

63′ – 2:0 Zivec (asysta Jankes)

Piast (I połowa): Plach – Konczkowski, Sedlar, Czerwiński, Jagiełło – Hateley – Gojko, Vassiljev, Badia – Papadopulos, Angielski.
(II połowa): Dybowski – Pietrowski, Korun, Waleńcik, Rugasević – Bukata, Okraszewski (72. Borycka) – Valencia (68. Borkała), Zivec – Krakowczyk, Jankowski.

Źródło: Piast-Gliwice.eu – oficjalna strona klubu

Powiązane:

sparing

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
PIAST
PIAST
O
DOM
Zagłębie
Zagłębie
O
Następny
Wisła P
Wisła P
?
WYJAZD
PIAST
PIAST
?
Luty 2018
1. dvlii 41
2. danielo39 37
3. MIKE84 37
4. ZABA1975 37
5. Dawidd2-d1 35
6. Mucha 34
7. konieczko18 29
8. Niebrzyd96 28
9. Borys 26
10. piastunkaodlat 23