Kierunek Ustroń. Zgrupowanie kadry Piasta.

Mimo przerwy w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy piłkarze GKSu nie myślą o odpoczynku. Czeka ich okres przygotowawczy zwieńczony zgrupowaniem w Ustroniu.

Zawodnicy po jednodniowym urlopie po spotkaniu z Koroną wrócili do klubu, by poddać się testom wytrzymałościowym. – Mają one dać odpowiedź na jakim poziomie są zawodnicy na tym etapie sezonu oraz czy ich forma idzie w górę. Możemy się też ewentualnie dowiedzieć, czy jest sygnał, aby coś zmienić i wdrożyć nowe środki treningowe – powiedział Tomasz Stranc, trener przygotowania fizycznego Piasta Gliwice.

– Przeprowadzimy również testy krwi, aby sprawdzić czy w organizmach zawodników nie kumuluje się zmęczenie. Będziemy wtedy wiedzieć, czy przerwę na kadrę spożytkować na mocniejszy trening czy na większy odpoczynek i regenerację piłkarzy – dodał.

Po testach oraz treningach zawodnicy udadzą się do Ustronia, gdzie zaplanowane mają cztery sesje treningowe. – Zajęcia będą na boisku i hali, bo chcemy też popracować trochę nad siłą. Wszystko zależy jednak od wyników przeprowadzonych testów – zakończył Tomasz Stranc.

Sobotnim popołudniem Niebiesko-Czerwoni wrócą do Gliwic, a w piątek czeka ich mecz przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Gliwiczanie nie mają zamiaru zadowalać się miejscem, na którym obecnie się znajdują. Wiedzą, że mimo wysokiej lokaty czeka ich jeszcze sporo pracy. Choć twierdza Okrzei pozostaje niezdobyta od felernego meczu Legią (1:3), to z ostatnich sześć wyjazdów „Piastunki” nie przywiozły do Gliwic kompletu punktów. Jednak gra naszych piłkarzy pozwala nam spokojnie patrzeć w przyszłość i wierzyć, że będzie już tylko lepiej.

Źródło: www.sportgliwice.pl

Kategoria: sport | Autor: | Data: 14 listopada 2018
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.