Klęska w Niecieczy

Niewykorzystany rzut karny i bramka stracona w ostatnich sekundach meczu. Te koszmary z wcześniejszych kolejek powróciły do gliwiczan w spotkaniu z Termaliką.

foto.: PressFocusOd pierwszych minut starcie z ekipą Macieja Bartoszka nie dało nam zbyt dużo emocji. Dwa strzały na bramkę oddali niecieczanie, ale nie zmusiły one golkipera gliwiczan do interwencji. Pierwszą ciekawą akcję przed przerwą mieliśmy dopiero w 25 minucie ze strony Piastunek. W pojedynku sam na sam z bramkarzem Joel Valencia nie zdołał przechytrzyć Jana Muchy. Kilka chwil później główką po rzucie rożnym Bartosz Szeliga próbował pokonać Dobrivoja Rusova. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Szymon Pawłowski jeszcze raz sprawdził czujność Słowaka w bramce Piasta. Więcej akcji już potem nie zobaczyliśmy i do przerwy w Niecieczy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część meczu też z początku nie porwała obecnej na stadionie publiczności. Po upływie godziny gry Mateusz Mak doszedł do szansy na otwarcie wyniku jednak minimalnie chybił. Moment po tej sytuacji nadarzyła się idealna okazja dla drużyny z Gliwic. W polu karnym padł Maciej Jankowski i sędzia wskazał na wapno. Niestety Papadopulos przestrzelił. Zmarnowana jedenastka zemściła się niedługo potem na podopiecznych Waldemara Fornalika. Tym razem do rzutu karnego poszedł Łukasz Piątek. Wychowanek stołecznej Polonii dał Bruk-Betowi prowadzenie 1:0. Niebiesko-Czerwoni nie poddwali się i do końca walczyli o gola wyrównujacego, którego w doliczonym czasie strzelił ,,Papen”. Gdy już się wydawało, że mecz zakończy się remisem Bartosz Śpiączka w ostatnich sekundach wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Gliwiczanie nie mieli już czasu by odpowiedzieć na tą bramkę i pojedynek z małopolskim klubem zakończył się porażką Piasta.