Reklama:

Kończy się pewna epoka – Murawski w Palermo.

Najmłodszy kapitan w Ekstraklasie, młodzieżowy reprezentant kraju, a przede wszystkim – mimo młodego wieku – doświadczony piłkarz – tak postrzegają go Włosi.

źródło: twitter Palermo

A jak postrzegają go Niebiesko-Czerwoni kibice? Jak swojego. Kiedyś zapytałem Radka prywatnie, czy orientuje się w życiu kibicowskim Piasta. Odpowiedział ze zdziwieniem – jasne, że tak! Przecież nie przestałem być kibicem Piasta!

Zanim przejdziemy do podsumowania, to muszę napisać, że jestem o Radka spokojny. Mentalnie zachowuje się jak piłkarz z 20-letnim stażem. Zawsze udzielał wyważonych odpowiedzi. Jest odpowiedzialnym człowiekiem na boisku i poza nim. „Sodówka” mu nie grozi.

W barwach Piasta rozegrał 133 mecze (125 w Ekstraklasie), zdobył 4 bramki i zanotował jedną asystę. Grał przeważnie na pozycji defensywnego pomocnika, ale zdarzało się, że musiał przejść do ofensywy, a raz z konieczności grał na stoperze!

Mimo, że do zasług Kaszowskiego mu daleko, to podobnie kiedy Kasza kończył karierę, odejście Murasia jest również zakończeniem pewnej epoki. Oczywiście można założyć czarny scenariusz, że po sezonie wróci, bo nie zdoła wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie. Tylko po co? Niech mu się wiedzie jak najlepiej. Niech podąża drogą Kamila Glika, który udowodnił, że Piast może być furtką do wielkiej piłki.

Gliwicki klub otrzyma za Murasia ok. 3 mln. zł.

Powiązane:

Kamil GlikPalermoPiast GliwiceRadosław Murawskitransfery

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Lechia
Lechia
O
WYJAZD
PIAST
PIAST
2
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Wisła K
Wisła K
?
Grudzień
1. MIKE84 33
2. dvlii 29
3. Bombel_89 27
4. Borys 27
5. danielo39 25
6. Mucha 23
7. Dawidd2-d1 22
8. konieczko18 21
9. piastunkaodlat 20
10. bucus77 20