Reklama:

Mała rewolucja w Piaście

Po październikowym meczu z Termaliką w Gliwicach postanowili coś w końcu zmienić.

Miewałem wrażenie, że w zespole były zachwiane proporcje dotyczące właśnie tego, ilu chłopaków związanych jest z klubem na dobre i złe. – przyznał trener gliwiczan, wracając myślami do feralnego spotkania przeciwko ,,Słonikom”, w którym po stronie Niebiesko-Czerwonych wystąpiło aż dziewięciu zawodników spoza naszego kraju. Latem ma się to całkowicie zmienić. – My generalnie jesteśmy ukierunkowani na przebudowę drużyny tak, aby trzon stanowili Polacy. Mówiłem o tym już w październiku i tego się trzymamy. – zapewnia Jacek Bednarz.

Pierwsze działania ku temu są już widoczne. W rundzie wiosennej więcej ma grać Denis Gojko oraz Patryk Dziczek, a na obóz do Kamienia z pierwszą drużyną Piasta pojechał Łukasz Krakowczyk, Tomasz Okraszewski, Maciej Borycka i Remigiusz Borkała. – Wiosną oczywiście boisk ligowych jeszcze nie zawojują. Dają jednak dobre sygnały, że warto na nich stawiać. – powiedział Bednarz.

Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji gliwickiego klubu z zagranicznych piłkarzy. Teraz nowi gracze sprowdzani spoza Polski mają być w pewnym punkcie choć trochę podobni do katalońskiego ulubieńca Niebiesko-Czerwonych. – Chcemy, żeby kibice dobrze odbierali drużynę; by mieli się z kim w niej identyfikować. Obecnie dla fanów – głównie z racji wieloletnich związków z miastem i serca wkładanego w każde spotkanie – jest Gerard Badia. To potwierdzenie, że ?swoim chłopem? może być i obcokrajowiec – jeśli tylko w pełni się z klubem identyfikuje. – podkreślił dyrektor sportowy Piastunek.

źródło: Katowicki sport

Powiązane:

Jacek BednarzWaldemar Fornalikwywiad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7