Reklama:

Na Roosevelta81.pl propaganda rodem z PRL

Nie mam w zwyczaju wchodzić na strony internetowe fanów klubu z Zabrza. Doszły mnie słuchy, że wrzucili kłamliwy wpis, więc wszedłem z czystej ciekawości. Ubawu miałem co niemiara. Zachęcam do lektury.

Na wstępie zaznaczę, że jeżeli portal roosevelta81.pl byłby drukowany jak tradycyjna gazeta, to nadawałby się idealnie do podtarcia dupska.

Tym razem „redaktorzy” wzięli wzór z mediów pokroju Wyborczej i TVN-u. Ciężko jednak mieć do nich pretensje, gdyż forma, którą prezentują jest bliska tej, jaką praktykowano w czasach, kiedy Górnik liczył się w Polsce. W czasach, kiedy kluby resortowe biły się o najwyższe cele w PRL-u.

Wróćmy do „artykułu”:

Poza skandalicznym zachowaniem z rzucaniem rac, śmieć ludzki nie potrafił uszanować minuty ciszy dla świętej pamięci Michała, czym jeszcze bardziej sprowokowali nienawiść do tego, czym są. Nawet największemu wrogowi podczas chwili ciszy i zadumy należy się szacunek. Pisząc ten tekst naprawdę trzeba powstrzymywać się od wszelkich wulgaryzmów, a tylko takie słowa przychodzą na myśl.

Byłem na trybunie prasowej i z ciekawości nasłuchiwałem, czy podczas minuty ciszy ktoś się wyłamie.. i wiecie co? Była cisza jak makiem zasiał. Najważniejszy kibic Górnika Arbiter z Bytomia zakończył minutę ciszy i rozpoczął mecz. Sprawa oczywista – kłamią. Tylko po co? Chcą nas pociągnąć ze sobą na dno? Ich reputacja na kibicowskiej scenie została mocno uszkodzona. Najpierw haniebna kradzież flag, a potem okazało się, że przez lata zapominali dopisywać na ścianach „7” do napisu „TG 99”.

W sumie tytuł dobrali adekwatnie do swojej sytuacji. Nic dodać, nic ująć 🙂 idealny przykład samozaorania. Na koniec bonus:

Jednak patrząc na stadion koleżanek zza miedzy i ich Tesco Arene nie dziwię się, że chcieli zniszczyć coś, co nawet niespełna zbudowane wygląda i prezentuje się o wiele efektowniej.

– no, szczególnie czwarta trybuna 🙂

Powiązane:

derbyDerby Śląska

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7