Reklama:

Niech Vassiljev już więcej karnych nie strzela!

Po raz kolejny byliśmy świadkami dobrej gry, gonienia wyniku, nietrafionego karnego w wykonaniu Vassiljeva. To już powoli staje się nudne, bo w tym meczu, a szczególnie w drugiej połowie, byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną.

Mamy mały apel do trenera Wdowczyka. Niech Vassiljev już więcej karnych nie wykonuje. Dwie nieudane próby wystarczą. Kolejny raz kosztowało nas to dwa punkty.

Już w drugiej minucie meczu Vassiljev zobaczył wysuniętego bramkarza i spróbował pokonać Wrąbla zza połowy. Estończyk nieznacznie się pomylił i bramkarz Śląska mógł spokojnie odetchnąć.

W 9 minucie, po stałym fragmencie gry Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił dobrze znany w Gliwicach Marcin Robak. Piast znowu stracił gola po… dobrej grze i kilku groźnych sytuacjach strzeleckich, m.in. Kostii i Bukaty.

Po straconej bramce Piast nie atakował jak na początku meczu. Na kolejną groźną okazję Piast musiał czekać do 27 minuty. Wtedy Mateusz Mak trafił w boczną siatkę.

Niespełna 120 sekund później Patryk Dziczek zdobył pierwszego gola w barwach Piasta. Po zamieszaniu w polu karnym, futbolówka upadła przed linią 18-ego metra, prosto pod nogami wychowanka Piasta. Dziku uderzył z pierwszej piłki i po chwili mógł się cieszyć ze swojego premierowego gola!

W 45 minucie Sasa Zivec zdobył gola, zdaniem sędziego, z pozycji spalonej. Dogrywał mu Vassiljev, a piłkę przepuścił Jankes.

Pięć minut po pierwszym gwizdku w drugiej połowie, Zivec nie wykorzystał sytuacji „sam na sam”. Górą w tej sytuacji był Wrąbel.

W 56. minucie Bukata oszukał obronę Śląska efektownym zwodem i podał piłkę do Zivca. Słoweniec ponownie nie znalazł sposobu na pokonanie Wrąbla. Dobitka Maka również nie znalazła drogi do bramki.

Piast był drużyną przeważającą w tym spotkaniu, ale klasycznie nie potrafił tego udokumentować bramką. W 84 minucie Martin Konczkowski przewrócił się w polu karnym. Sędzia po długiej konsultacji z liniowym zdecydował się wskazać na „wapno”. Do piłki podszedł Vassiljev… i uderzył tak samo jak w Krakowie i podobnie jak w Krakowie kosztowało to nas komplet „oczek”.

Powiązane:

Piast GliwiceŚląsk Wrocław

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7