Reklama:

Niedokończone derby.

Piast prowadził z Górnikiem 1:0 i od zwycięstwa dzieliło go dziesięć minut. Mecz został jednak przerwany i niewiadomo czy zostanie dokończony. Najprawdopodobniej Niebiesko-czerwoni zostaną ukarani walkowerem dla Górnika.

Piłkarsko prezentowaliśmy się lepiej. Piast wyszedł na prowadzenie za sprawą Mateusza Szczepaniaka. Wypożyczony z Cracovii napastnik pokonał Loskę w 48 minucie strzałem głową.

W 80. minucie kibice gospodarzy zeszli z trybuny i wyłamali ogrodzenie. Na murawie pojawiła się policja (najpierw oddziały piesze, potem trzech funkcjonariuszy na koniach oraz policjanci z psami), a piłkarze zostani odesłani przez sędziego do szatni.

Mediacji próbowali Szmatuła i Badia. Przyniosła ona pożądany skutek, gdyż kibice wrócili na trybunę i ogłosili kontynuację dopingu, jednak policja nie zeszła z murawy, a delegat PZPN postanowił nie kontynuować meczu.

Co teraz? W Dzienniku Zachodnim możemy przeczytać o potencjalnych karach:

Najbardziej prawdopodobny jest walkower dla Górnika oraz drakońska kara finansowa (maksymalna to 500.000 zł) dla Piasta. Nie można wykluczyć także zamknięcia stadionu przy Okrzei co najmniej do końca sezonu.

Piast: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski – Badia (78. Valencia), Jodłowiec, Hateley, Zivec – Angielski (69. Papadopulos), Szczepaniak

Górnik: Loska – Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Koj – Kądzior, Żurkowski (50. Smuga), Matuszek, Kurzawa – Angulo, Ł. Wolsztyński

Żółte kartki: Jodłowiec – Suarez, Matuszek

Sędziował Daniel Stefański
Widzów 5.579

Powiązane:

derbyGórnik ZabrzePiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7