Reklama:

Nowa sekcja Piasta Gliwice!

Klub postanowił zrobić coś, co zrobiły już uznane marki w Europie. Powstała sekcja eSport, czyli kolejna gałąź po wielu dyscyplinach sportu, które można uprawiać w Gliwicach dzięki Piastowi.

Na naszą stronę wchodzą głównie osoby młode, ale warto też napisać o co chodzi z tym eSportem starszym gościom naszego serwisu.

Najłatwiej zasięgnąć informacji z niezawodnej Wikipedii:

Sport elektroniczny (e-sport, ang. electronic sports)  forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. pro gaming). Historia e-sportu wiąże się ze wzrastającą popularnością rozgrywek sieciowych w grach (…)

Mecze rozgrywane są na żywo, a publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, zaś ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego przyciąga coraz większe rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej.

Na tym to w skrócie polega 🙂

Do gry (adekwatne określenie) włączył się Piast. Poniżej screen ze strony esportnow.pl, na którym możecie zobaczyć jakie uznane marki utworzyły sekcje eSportowe:

Jak to będzie wyglądać w Gliwicach? Odpowiedź na stronie projektu – www.epiast.com:

Nasza działalność będzie polegać przede wszystkim na współpracy w akcentowaniu wartości, jakie niesie ze sobą esport, nie tylko od strony rozrywki i emocji, ale również warsztatu. Przede wszystkim będziemy dążyć do tego, aby pokazać, jak esport intensywnie wpływa na młodych ludzi. Esport może okazać się także dobrym „narzędziem” do tego, aby w przyszłości dać szanse jednostkom, które dzięki treningowi, profesjonalnej postawie i zaangażowaniu, będą odnosić sukcesy w wirtualnych zmaganiach na arenie polskiej oraz międzynarodowej.

Wiemy już w jakim kierunku będzie podążać sekcja eSportowa:

League of legends, Counter-Strike: Global Offensive, FIFA, lecz to nie wszystko. Przyglądamy się również scenie Quake’a, Overwatcha oraz grze Playerunknown’s Battlegrounds (…) W najbliższym czasie planujemy zaprezentować naszych graczy i poszukiwać kolejnych, tak aby móc stworzyć dwie drużyny (akademie oraz profesjonalną drużynę) dla każdej z gier, które są do tego przystosowane.

Marzyłeś o występach w Niebiesko-Czerwonej koszulce z herbem ukochanego klubu? Teraz te marzenia można urzeczywistnić w wirtualnym świecie.

Swoją drogą, ciekawe jak wygląda organizacja dopingu na takich zawodach eSportowych :-D?

Polajkujcie fanpage sekcji eSportowej i bądźcie na bieżąco:
https://www.facebook.com/PiastESPORTS/

Powiązane:

Piast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Korona
Korona
1
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Jagiellonia
Jagiellonia
?
Najnowsze
Grudzień
1. MIKE84 18
2. Borys 17
3. Bombel_89 15
4. dvlii 15
5. konieczko18 15
6. bucus77 12
7. Mucha 11
8. Dawidd2-d1 10
9. danielo39 9
10. ZABA1975 9