Pewne zwycięstwo na wyjeździe!

Piast w rundzie wiosennej gra coraz lepiej. Potwierdza to dzisiejszy wynik – Niebiesko-czerwoni pokonali na wyjeździe Sandecję 3:0. Walka o utrzymanie toczy się dalej, ale dzisiejszy wynik można uznać za spory krok w dobrą stronę.

W 15. minucie spotkania Gerard Badia wykonał rzut rożny z lewej strony boiska. Piłkę głową do bramki Gliwy wepchnął Szczepaniak i tym samym udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji.

Kwadrans później Gliwa fatalnie wyprowadził piłkę ze swojego pola karnego. Znakomicie zachował się Jodłowiec. Wypożyczony z Legii pomocnik przechwycił piłkę i zagrał do wychodzącego na pozycję Angielskiego. Anglik uderzył, a futbolówka jeszcze odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. W Niecieczy było już 2:0 dla Piasta.

W 35. minucie Gric minął Pietrowskiego i dośrodkował w pole karne Piasta. Napastnik gospodarzy oddał groźny strzał głową, ale Szmatuła znakomicie obronił. Była to pierwsza, groźna akcja Sandecji.

20 minut po pierwszym w drugiej połowie gwizdku Sandecja została zmuszona grać w dziesiątkę. Kasprzak zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę po faulu na Pietrowskim.

W 74. minucie Zivec popędził lewym skrzydłem i odegrał piłkę na drugą stronę do niepilnowanego kapitana Piasta. Badia jeszcze przyjął i uderzył w kierunku bramki Gliwy, ale futbolówka minęła słupek o centrymetry.

Cztery munity później Papadopulos mógł pokonać bramkarza Sandecji głową, ale tym razem Gliwa nie dał się zaskoczyć.

W doliczonym czasie gry, Sasa Zivec ponownie zagrał piłkę z lewego skrzydła przed pole karne. Tam znazał się Valenica. Kolumbijczyk uderzył nie do obrony i tym samym było już pozamiatane. Piast wywalczył w Niecieczy cenne trzy punkty.

Sandecja Nowy Sącz 0-3 Piast Gliwice
Mateusz Szczepaniak 15, Karol Angielski 32, Joel Valencia 90

Sandecja: 1. Michał Gliwa – 77. Jakub Bartosz (82, 20. Adrian Danek), 4. Alexandru Benga, 7. Grzegorz Baran, 22. Patrik Mráz – 70. Tomasz Brzyski (73, 8. Maciej Małkowski), 38. Jakub Grič, 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Wojciech Trochim, 29. Pawło Ksionz (46, 26. Filip Piszczek) – 92. Aleksandyr Kolew.

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 5. Marcin Pietrowski – 21. Gerard Badía (89, 17. Joel Valencia), 33. Tomasz Jodłowiec, 6. Tom Hateley, 12. Saša Živec – 10. Karol Angielski (89, 16. Patryk Dziczek), 44. Mateusz Szczepaniak (74, 27. Michal Papadopulos).