Reklama:

Piast atakował, Śląsk zdobywał gole

Gdyby ta piłka w kilku sytuacjach skręciła o kilka centymetrów… Gdyby nie dwie poprzeczki… Gdyby nie słupek… Warto sobie teraz przypomnieć słowa piosenki Kazika Staszewskiego: „Gdyby baba miała fiuta to by była ojcem”. Co z tego, że Piast zagrał dobry mecz, skoro Śląsk Wrocław był dzisiaj wytrawnym bokserem i bezlitośnie wykorzystał każdy błąd naszych piłkarzy.

foto. Marcin Gleń

Za tydzień zmierzymy się z Termalicą i jeśli nie wygramy to spadniemy do pierwszej ligi. Gdyby ktoś mi powiedział po sezonie 2015/16, że dwa lata później będziemy się bić o utrzymanie z Termalicą pewnie był go wyśmiał. To niesamowite, jaki zjazd zaliczyliśmy od historycznego sezonu. Trzeba powiedzieć otwarcie – utrzymanie będzie cholernie ciężkie, bo Niecieczy wystarczy tylko remis, a nie trzeba być światowej klasy trenerem, żeby wiedzieć, że kontrataki to najlepsza broń na Piasta. Zagraliśmy dobre mecze z Lechią i Śląskiem, ale kontrataki nas wykończyły.

Ciężko mi pisać podsumowanie tego meczu. Piast ZNOWU był lepszy i ZNOWU przegrał.

Na pochwałę zasłużył Sasa Zivec. Słoweniec zagrał kolejny dobry mecz udokumentowany golem. Sęk w tym, ze sam Zivec w Ekstraklasie nas nie utrzyma…

Śląsk Wrocław 3-1 Piast Gliwice
Róbert Pich 30, 86, Marcin Robak 42 – Saša Živec 66

Śląsk: 27. Jakub Słowik – 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 11. Mateusz Cholewiak – 7. Jakub Kosecki (29, 26. Daniel Łuczak), 31. Maciej Pałaszewski (64, 8. Dragoljub Srnić), 21. Tim Rieder, 10. Kamil Vacek, 16. Róbert Pich – 9. Marcin Robak (73, 29. Arkadiusz Piech).

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov (75, 14. Konstantin Vassiljev) – 21. Gerard Badía (53, 19. Mateusz Mak), 5. Marcin Pietrowski, 82. Martin Bukata (85, 10. Karol Angielski), 44. Mateusz Szczepaniak, 12. Saša Živec – 27. Michal Papadopulos.

żółta kartka: Kirkeskov.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 8533.

Powiązane:

Saša ŽivecŚląsk WrocławTermalica Bruk-Bet Nieciecza

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze