Poprzedni mecz


2:0

06.10.2019 o 17:30

Następny mecz


-:-

18.10.2019 o 20:30


Piast Gliwice pierwszym klubem w Polsce z drużyną „11 na 11” Fifa 19

Nasza sekcja esportowa jako pierwsza w kraju postanowiła pozyskać dywizję w Fifa 19, ale w trybie 11 na 11 i wystartować w rozpoczynających się dwudziestego pierwszego października rozgrywkach PLWK (Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów)

Wirtualne kluby to rodzaj rozgrywki, który ma najbardziej jak to tylko możliwe imitować prawdziwą piłkę. W meczu bierze udział 22 zawodników, przy czym każdemu zawodnikowi odpowiada jeden piłkarz na wirtualnej murawie. Jak mówi zarządca sekcji Piast Gliwice Esports, Marcin Bujnowicz ” W swych strukturach posiadamy już dywizję FIFA 1vs1, więc naturalnym było poszerzenie naszej działalności o tryb gry 11 na 11, czyli Wirtualne Kluby. Było to tym łatwiejsze, że nasz zawodnik Bartosz „seVen” Majewski rozegrał kilka meczów w FC Awangarda i informował nas o sytuacji w drużynie. Jestem pod szczególnym wrażeniem chłopaków, ich podejścia do treningów i meczów, ale przede wszystkim do życia. Po wspólnych rozmowach z zawodnikami i kapitanem drużyny Patrykiem „splndd” Pliszką doszliśmy do wniosku, że warto połączyć siły.”

Chłopaki z Fc Awangarda PS4 na co dzień są fanami piłki nożnej i serii gry Fifa. Postanowili przeistoczyć swoje hobby w coś więcej, niż granie dla zabawy i połączyć siły z Piast Gliwice Esports. „Cieszymy się, że łączymy siły z Piastem Gliwice Esports” – komentuje Patryk „splndd” Pliszka, kapitan i jeden z założycieli zespołu FC Awangarda PS4. „Trenujemy przez 5 dni w tygodniu. Jesteśmy nastawieni na czerpanie przyjemności z gry. Większość zawodników normalnie pracuje lub się uczy, ma pozakładane rodziny. Organizujemy treningi i mecze tak, aby nie kolidowały one z życiem osobistym bądź zawodowym. Przejście pod skrzydła Piasta Gliwice Esports to dla nas ogromne wyróżnienie. To szansa na zwrócenie uwagi na to, co robimy, czemu poświęcamy tyle czasu.”

Zarząd PLWK liczy, iż ruch gliwickiej sekcji esportowej nakłoni do działania również inne drużyny z Ekstraklasy, tym bardziej, że zainteresowanie wirtualnymi klubami wciąż wzrasta. Swoje zespoły w tym trybie mają takie ekipy, jak Queens Park Rangers, Valencia, czy Sporting Lizbona. Póki co Polska nie może się pochwalić znakomitymi wynikami na tym polu, jednak popularyzacja PLWK ma na celu przybliżenie tego rodzaju wirtualnej rozgrywki kibicom w naszym kraju, bo jak mówi hasło przewodnie Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów, „W piłkę gra się w jedenastu”

Wybrane mecze PLWK można będzie obejrzeć na żywo, a więcej informacji na ten temat pojawi się na stronie esportcup.pl. Sukcesy w krajowej lidze dają przepustkę do gry w esportowym odpowiedniku Ligi Mistrzów – Virtual Pro Gaming. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Źródło: www.sportowefakty.wp.pl
foto: wikimedia

Kategoria: sport | Autor: | Data: 17 października 2018
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ekstraklasa

# Nazwa M. Pkt.
1 Pogoń Szczecin 11 21
2 Cracovia 11 20
3 Lechia Gdańsk 11 19
4 Wisła Płock 11 19
5 Lech Poznań 11 18
6 Śląsk Wrocław 11 18
7 Piast Gliwice 11 18
8 Jagiellonia 11 17
14 Arka Gdynia 11 9
15 Korona Kielce 11 8
16 ŁKS Łódź 11 7

 

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.