-:-

23.09.2018 o 15:30

Dołącz do nas!
Piast pokonał Cracovię 3:1 (relacja + zdjęcia)

Piast wygrał z Cracovią na inaugurację szóstej kolejki Lotto Ekstraklasy. Niebiesko-czerwoni grali większość meczu z przewagą jednego piłkarza i pewnie to wykorzystali. Dodatkowo Michał Probierz wyleciał na trybuny za przepychankę z Urosem Korunem.

Już w 10. minucie spotkania Paweł Raczkowski musiał korzystać z VAR-u. Budziński brzydko faulował Dziczka, za co zobaczył żółtą kartkę. Sędzia postanowił jednak wrócić do weryfikacji video i tym sposobem zmienił swoją decyzję. Piłkarz Cracovii wyleciał z boiska.

Poniżej macie zrzut ekranu ze strony ekstraklasa.tv:

W 15. minucie Piast wykorzystał fakt grania w przewadze. Dziczek zagrał z głębi pola na skrzydło do Jagiełły. Skrzydłowy Piasta dośrodkował płasko w kierunku Papadopulosa, Dytyatev źle wybił piłkę, która spadła pod nogi Valencii. Ekwadorczyk próbował strzelać, ale Helik wybił futbolówkę głową. Papadopulos, przy zamieszaniu w polu karnym, znakomicie wystawił piłkę Felixowi. Hiszpan huknął pod poprzeczkę, nie do obrony.

Dziewięć minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Papadopulos. Czech do asysty dorzucił gola głową z bliższego słupka.

W pierwszej połowie Cracovia miała swoje szanse na wyrównanie. Najpierw Plach znakomicie wybronił strzał z rzutu wolnego Javiego, potem Helik trafił w słupek. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania, Valencia był faulowany w polu karnym i sędzia Raczkowski wskazał na „wapno”. Tom Hateley uderzył zbyt łatwo i bramkarz gości obronił ten strzał.

W drugiej połowie Piast przeprowadził groźną akcję dopiero po wejściu Badii, który pojawił się w miejscu Jagiełły. W 65. minucie Felix znakomicie zagrał na lewe skrzydło do ulubieńca gliwickiej publiczności. Gerard mocno dośrodkował w pole karne Piasta, ale Gostomski sparował piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł Hateley i po rykoszecie wpakował ją do bramki. Anglik zrehabilitował się za nieudany rzut karny i zdobył gola na 3:0.

Cracovia nie powiedziała ostatniego słowa. W 73. minucie Helik akcją indywidualną wlał nadzieję w serca „Pasów”. Kapitan Cracovii wpadł w pole karne Piasta i odegrał piłkę do nadbiegającego Javiego. Hiszpan uderzył blisko słupka i Plach musiał wyciągać piłkę z bramki.

Na pięć minut przed regulaminowym zakończeniem meczu Helik mógł zdobyć gola. Obrońca Cracovii uderzył z bliskiej odległości, z ostrego kąta, ale Plach obronił instynktownie.

Najlepszym piłkarzem meczu możemy uznać Papadopulosa. Czech zdobył gola i asystę. Często wracał się na środek boiska, aby wesprzeć pomocników w rozgrywaniu piłki. Na dzień dzisiejszy ma na koncie dwie bramki i trzy asysty. Oby tak dalej!

Na deser, łapcie zapasy w wykonaniu Michała Probierza:

Zdjęcia z meczu:

Kategoria: sport | Autor: | Data: 24 sierpnia 2018

Jedna odpowiedź do “Piast pokonał Cracovię 3:1 (relacja + zdjęcia)”

1. GL napisał(a):

wiele lat temu jak jeszcze istniało forum poruszałem temat zęby były robiona nie tylko odzież z herbem Piasta ale tez odzież zwykła z herbem Gliwic czy zwykłe koszulki szaliki Polski. Zwłaszcza ze kwestia czasu żeby u nas w hali zaczęli organizować mecze reprezentacji Polski .Kiedy UM wypuszczają koszulki z herbem Gliwic jest bardzo dużo zapytań o nie.