Reklama:

Piast – Śląsk: Starcie Maków

Dzisiejszy mecz pomiędzy Piastem, a Śląskiem będzie szczególny dla Mateusza i Michała Maka gdyż być może będzie to ich kolejny pojedynek na boisku.

Odkąd bracia Makowie rozpoczęli swój piłkarski epizod mieli opinię bardzo uzdolnionych zawodników, jednak życie nie okazało się dla nich do końca takie dobre jakby obaj tego chcieli. W przeszłości Mateusz i Michał trzymali się razem. Najpierw grali w drużynie juniorów krakowskiej Wisły, a potem w Ruchu Radzionków czy GKS-ie Bełchatów. Później po zakończony sezonu 2014/15 i spadku Brunatnych do pierwszej ligi ich drogi rozeszły się. Mateusz dołączył do gliwickiego klubu, a jego brat bliźniak do Lechii Gdańsk. W nowych klubach każdy z nich miał świetny początek. ,,Big Mak” w sezonie 2015/16 był jednym z najlepszych piłkarzy Niebiesko-Czerwonych. Niestety w ubiegłych rozgrywkach już na stracie doznał poważniej kontuzji która wyeliminowała go z gry prawie na rok. Natomiast przy Michale można powiedzieć, że miał trochę więcej szczęścia w zdrowiu, ale nie do końca w sportowych aspektach. Mimo że na początku miał prawie tak samo dobre statystyki jak jego brat z Piasta, to później przytrafił mu się uraz powodujący jego półroczną pauzę. Kiedy już wrócił do siebie został wypożyczony do Arminii Bielefeld, ale w niemieckim drugoligowcu nie mógł się odnaleźć. Następnie gdy wrócił do Polski pograł kilka meczów i został odstawiamy w Trójmieście na boczny tor. Jednak los się do niego uśmiechnął, bo dostał szansę gry od Śląska, który w tym sezonie wypożyczył go z pomorskiego klubu.

Prawdopodobnie w dziszejszym meczu przy Okrzei po raz drugi w historii bracia Mak zagrają przeciwko sobie. W pierwszym pojedynku obaj strzeli po  golu dla swoich drużyn, a Lechia Michała wygrała wówczas w Gdańsku z Piastem Mateusza 3:1.

Źródło: Sportowe fakty

 

Powiązane:

Lechia GdańskMateusz MakMichał MakŚląsk Wrocław

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Lechia
Lechia
O
WYJAZD
PIAST
PIAST
2
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Wisła K
Wisła K
?
Grudzień
1. MIKE84 33
2. dvlii 29
3. Bombel_89 27
4. Borys 27
5. danielo39 25
6. Mucha 23
7. Dawidd2-d1 22
8. konieczko18 21
9. piastunkaodlat 20
10. bucus77 20