Reklama:

Piąty, ligowy mecz bez zwycięstwa

Piast zaliczył falstart. Inaczej tego nie można określić. O ile ze Śląskiem i Cracovią można było mówić o pechu, to z Legią gliwiczanie mieli bardziej defensywne nastawienie, ale stracona bramka w pierwszej połowie zmusiła Piasta do odważniejszych ataków.

Wyglądało to nawet dobrze, bo w drugiej połowie było blisko wyrównania gdyby nie fenomenalna interwencja Pazdana na linii bramkowej, albo jak kto woli – spektakularnie spieprzona okazja Papadopulosa.

Niestety potem chyba zabrakło prądu i Legia nas dobiła. Sił i argumentów starczyło tylko na kontaktową bramkę Papadopulosa. Asystę zaliczył Barisic. Chorwat ma na swoim koncie bramkę i asystę, więc może warto na niego postawić od początku z Koroną?

Trener Wdowczyk powtarza, że za ładną grę punktów się nie dostaje. Wczoraj ładnej gry było mniej niż ostatnio, ale punktów nie przybyło…

W naszej ocenie zawiodła polityka transferowa. Piast ewidentnie potrzebuje napastnika, bo rozgrywającego już ma. Powrót Vassiljeva do formy powinien być kwestią czasu. Fajnie wygląda Dziczek i to bardzo cieszy, bo w ten sposób klub pokazał młodym chłopakom, że warto się starać, bo Piast stawia na swoich. Największym, pozytywnym zaskoczeniem jest forma Bukaty. Dobry mecz ze Śląskiem i ze Stalą. Wczoraj trochę gorzej, ale miał pełne ręce roboty w środku pola. Jankes zgubił formę z końcówki poprzedniego sezonu, póki co Angielski nie potrafi się przebić, a Barisic, w naszej ocenie, dostaje za mało szans. Aż się prosi o napadziora z prawdziwego zdarzenia…

Legia Warszawa 3-1 Piast Gliwice
Dominik Nagy 17, Krzysztof Mączyński 78, Guilherme 79 – Michal Papadopulos 89

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 5. Marcin Pietrowski – 3. Denis Gojko (58, 19. Mateusz Mak), 82. Martin Bukata, 16. Patryk Dziczek, 14. Konstantin Vassiljev (22, 27. Michal Papadopulos), 12. Saša Živec – 7. Maciej Jankowski (73, 90. Josip Barišić).

Powiązane:

Legia WarszawaPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Lechia
Lechia
O
WYJAZD
PIAST
PIAST
2
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Wisła K
Wisła K
?
Grudzień
1. MIKE84 33
2. dvlii 29
3. Bombel_89 27
4. Borys 27
5. danielo39 25
6. Mucha 23
7. Dawidd2-d1 22
8. konieczko18 21
9. piastunkaodlat 20
10. bucus77 20