Porażka na pożegnanie z Okrzei 20

Zakończyła się seria czterech meczów bez porażki. Piast uległ Legii w Gliwicach 0:1, w ostatnim w tym roku meczu u siebie. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Już w siódmej minucie z boiska wyleciał Jakub Szmatuła.

Nasz bramkarz interweniował poza polem karnym, wycinając Niezgodę. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał naszemu golkiperowi czerwoną kartkę.

Jedyna bramka padła w 45. minucie meczu. Zdobył ją Guilherme z rzutu karnego, którego słuszność wzbudziła u nas spore wątpliwości…

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 5. Marcin Pietrowski – 19. Mateusz Mak, 82. Martin Bukata (81, 3. Denis Gojko), 16. Patryk Dziczek, 14. Konstantin Vassiljev, 11. Aleksander Jagiełło (8, 31. Dobrivoj Rusov) – 27. Michal Papadopulos (64, 7. Maciej Jankowski).

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 28. Łukasz Broź, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan (82, 34. I?aki Astiz), 14. Adam Hloušek – 18. Michał Kucharczyk, 75. Thibault Moulin (77, 31. Krzysztof Mączyński), 15. Michał Kopczyński, 6. Guilherme (87, 8. Cristian Pasquato), 22. Kasper Hämäläinen – 11. Jarosław Niezgoda.

żółte kartki: Hloušek, Pazdan, Hämäläinen, Dąbrowski.
czerwona kartka: Jakub Szmatuła (7. minuta).

sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 5243.