Poprzedni mecz


2:1

21.12.2019 o 17:30

Następny mecz


-:-

17.01.2019 o 14:00


Przemiana Konczkowskiego

Można śmiało powiedzieć, że Waldemar Fornalik odkrył Konczkowskiego na nowo. Decyzja o przesunięciu do pomocy grającego dotychczas na boku obrony piłkarza okazała się strzałem w dziesiątkę.

„Konczi” zanotował w tym sezonie 5 asyst i jest podstawowym piłkarzem Waldemara Fornalika.

Zawodnik poza bardziej ofensywną grą przeszedł przemianę mentalną. Na łamach Przeglądu Sportowego możemy przeczytać jego wypowiedź na ten temat:

Moja narzeczona już wcześniej mówiła mi, że jestem za bardzo zamknięty. Później moi agenci też o tym wspominali, udzielali mi wskazówek, co powinienem zmienić. Pokazali moje wcześniejsze wywiady, w których mówiłem ogólnikami. Naciskali na to, abym zmienił moje podejście i bardziej otworzył się na świat. Zawsze byłem cichy. Taki mam charakter. Wcześniej myślałem, że wystarczy się tylko skupić na grze w piłkę. Poza tym przed kamerami nie czułem się swobodnie. Ale ten medialny świat też jest ważny i najpierw zmieniłem swoje myślenie, a później podpatrzyłem, co „lubi” kamera, a czego nie. Dziś oglądając w telewizji program o piłce, patrzę na to, czy goście właściwie układają dłonie i jak budują wypowiedź. Jednak nikogo nie udaję, nie będę nagle w programach na żywo rzucał żartami czy bawił się w showmana, mam na siebie inny pomysł, bardziej spójny z tym, kim jestem.

Były gracz Ruchu Chorzów ma 25 lat. Czy to dobry wiek na wyjazd?

Staram się grać jak najlepiej, udowadniać, że jestem dobrym piłkarzem. Mówić o pewności siebie to jedno, co innego jednak przejąć piłkę, minąć przeciwnika, dać dobrą wrzutkę. To jest właśnie pewność siebie, swoboda, która nakręca. A co będzie w przyszłości, czas pokaże. Trudno stwierdzić, kiedy piłkarz jest gotowy do wyjazdu. Pewnie wtedy, gdy go chcą. W futbolu mamy sporo przykładów, że w kilka miesięcy bardzo wiele może się wydarzyć. Pod względem fizycznym na pewno dałbym sobie radę w lidze zagranicznej, a w innych aspektach ciężko w tej chwili powiedzieć (…) Znam niemiecki, w szkole uczyłem się go jedynie w liceum, ale sporo załapałem, często jeżdżąc do rodziny w Niemczech, gdzie obecnie mieszka moja babcia oraz wujek i ciocia. Ten język jest też podobny do śląskiego i dlatego łatwiej przyswajam słowa, które często się powtarzają.

Źródło: Przegląd Sportowy

Foto: Irek Dorożański (piast-gliwice.eu)

Kategoria: sport | Autor: | Data: 14 kwietnia 2019
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ekstraklasa

# Nazwa M. Pkt.
1 Legia Warszawa 20 38
2 Cracovia 20 36
3 Pogoń Szczecin 20 35
4 Śląsk Wrocław 20 34
5 Lech Poznań 20 31
6 Piast Gliwice 20 31
7 Lechia Gdańsk 20 30
8 Wisła Płock 20 30
14 Korona Kielce 20 21
15 Wisła Kraków 20 17
16 ŁKS Łódź 20 14

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.