Reklama:

Relacja z Kielc ? Koniec zakazów

Na ostatnim w tym sezonie wyjazd przyszło nam udać się do Kielc. W podróż do stolicy województwa świętokrzyskiego wyruszyliśmy trzema nabitymi autokarami i kilkoma furami z nieodłącznym wahadłem. Tradycyjnie już podczas naszego przejazdu wszystkie stacje benzynowe były zablokowane, więc trzeba było sobie poradzić trochę inaczej. Jeden z postojów na uzupełnienie prowiantu został zarządzony pod jednym z wiejskich sklepów, a zanim stróże prawa zorientowali się co jest grane, to pierwsze napoje zostały już zakupione. W tak wesołej atmosferze minęła nam reszta trasy.

Pod stadionem Korony zameldowaliśmy się niemal godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego i po ekspresowym wpuszczaniu, pół godziny później, rozpoczęliśmy już pierwsze śpiewy. Na początku zaznaczyliśmy kilkakrotnie swoją obecność, a w pierwszych minutach meczu królował repertuar dobrze znany jeszcze z czasów starego stadionu. Po kilku minutach meczu większość sektora gości dopingowała już bez koszulek. Nasz doping stał na bardzo dobrym poziomie. Oprócz przyśpiewek w stylu retro czy old school można było usłyszeć: ?Nasze Okrzei? w wersji wyjazdowej, ?St. Pauli?, ?To co jest w nas? czy ?Całe życie z wariatami?. Bardzo dobrze po raz kolejny wychodziło ?Piast Gliwice ole? oraz ?Piast Gliwice gol?.

W drugiej połowie do naszego repertuaru została wprowadzona nowa przyśpiewka, która ma duży potencjał: ?Jesteśmy GieKaeS Piast?, która brzmi następująco:

?Jesteśmy GieKaeS Piast,

Jeździmy przez cały świat,

Nie licząc godzin i lat,

Nie licząc zysków i strat.?

Po spotkaniu podziękowaliśmy naszym zawodnikom za walkę i chwilę pośpiewaliśmy na dwie strony. Kwadrans po meczu brama z sektora gości została otwarta i mogliśmy wrócić do Gliwic, w których pojawiliśmy przed północą.

Gospodarze

Korona po dogadaniu się z działaczami wróciła na trybuny. W młynie zasiadło ich ok. 700 głów. Przez całe spotkanie prowadziła dobry doping, fajnie bawiąc się na swoim sektorze. Po meczu podziękowała piłkarzom za walkę, a oni odwdzięczyli się podziękowaniem za doping.

 

Widzów: 5 456 (210)

Flagi gospodarzy: 8,

Doping gospodarzy 8/10,

Flagi gości: 6 (Legion Gliwice, PG, Piast, Szlachta Gliwic, Sośnica, Żul Banda),

Doping gości: 9/10.

Powiązane:

Korona KielcePiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2