Reklama:

Relacja z Krakowa: Każdy to powie, Piast dzisiaj rządzi w Krakowie!

Za nami najliczniejszy wyjazd od prawie 4 lat i jeden z najlepszych w ostatnich kilku. W Krakowie pokazaliśmy się w bardzo dobrej liczbie, a piłkarze wzięli z nas przykład i trzy punkty jadą do Gliwic. Najlepiej wizytę w Małopolsce podsumował Tomek Podgórski ? Było super. ? krótko i na temat powiedział nasz kapitan.

Zapisy do Krakowa rozpoczęliśmy tradycyjnie w środę przedmeczową. Tak obleganych kas już dawno nie widzieliśmy i po pierwszym dniu było już wiadomo, że 500 przyznanych początkowo biletów na pewno nie wystarczy. Ostatecznie domówiliśmy kolejną setkę wejściówek. Dodatkowo spóźnialscy mogli się dopisać na osobną listę w dniu wyjazdu.

Zbiórkę pod dworcem wyznaczyliśmy na godzinę 12.30, a wyjazd nastąpił kilkadziesiąt minut później. Do Krakowa podróżowaliśmy 10 autobusami, busem oraz paroma samochodami. Aby się nie pogubić, zdecydowaliśmy, że każdy autokar będzie przypisany do konkretnej dzielnicy, a za szybą wisiała jej nazwa. Wszystkie gliwickie dzielnice stawiły się licznie na zbiórce, ale jak zwykle trzeba było czekać na Obrońców.

20130407_144531

Droga do Krakowa minęła w bardzo dobrej i wesołej atmosferze. Tuż za bramkami przed stolicą Małopolski zrobiliśmy sobie krótką przerwę, na której zaprezentowaliśmy próbkę naszych możliwości wokalnych oraz odpaliliśmy kilkanaście rac po czym sprawnie wyruszyliśmy w dalszą podróż. Na stadionie przy ul. Reymonta zameldowaliśmy się 2 godziny przed meczem. Na początku zostały wniesione fany oraz flagi na kijach, które następnie ultrasi rozłożyli na trybunach oraz porozwieszali. Dodatkowo na pleksi zawisł transparent: ?PDW?. Reszta ekipy była wpuszczana w grupach 20 osobowych, a przed bramo furtami ustawione były dwie osoby z puszkami. Jak się później okazało udało nam się zebrać 3 tys. zł, co jest naszym najlepszym wynikiem w historii! Całe wejście na obiekt Wisły nastąpiło dosyć sprawnie i wszyscy znaleźli się kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego na trybunach. Osobne słowa należą się ponad trzydziestce osób, które zapisały się w dniu wyjazdu. Gapowicze byli dosyć dokładnie trzepani i sprawdzani przez wąsy czy przypadkiem nie mają zakazów, ale ostatecznie wszyscy oni znaleźli się w sektorze gości.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Doping rozpoczęliśmy od nowej przyśpiewki wyjazdowej na melodię: ?To jest nasze Okrzei?, która swój debiut zaliczyła zeszłej rundy w Kielcach. Podczas pierwszej połowy śpiew stał na dobrym poziomie, ale obyło się bez fajerwerków. Od pierwszej minuty spotkania wymachujemy kilkudziesięcioma flagami na kijach w tym dwoma dużymi (Ultra Warriors i szachownicą) co dało dobry efekt oraz odpowiednio uniemożliwiło oglądanie spotkania przez co wszyscy nastawili się na chóralne śpiewy. Po kilku minutach niestety straciliśmy bramkę, ale ta sytuacja zadziałała na nas mobilizująco i udało nam się podkręcić korbę. Doping trochę opadł po niewykorzystanym karnym przez Tomka Podgórskiego i jakoś nie udało nam się go rozruszać tak jakbyśmy chcieli do dońca pierwszej części gry.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Druga połowa to zupełnie nowe rozdanie. Na pleksi zamiast nowszej flagi Piast Gliwice ląduje jedna z naszych najstarszych ?Wasza Nienawiść Czyni Nas Silniejszym?, dodatkowo nastąpiły zmiany na ?gnieździe? i bębnie i do dopingu ruszyliśmy ze zdwojoną siłą. Na początku prezentowaliśmy to co pod koniec pierwszej połowy, ale bramki strzelone przez Damiana Zbozienia, a chwilę później przez Rudolfa Urbana nakręciły już korbę na maksa. Od razu ruszyliśmy z naszymi największymi przebojami czyli z St. Pauli, ?To co jest w nas? oraz ?Hej, Piaście gol?, które to roznosiły się po Krakowie. Do końca meczu nasz doping stał na najwyższym w tym sezonie poziomie i ustał dopiero kilkanaście minut po końcowym gwizdku sędziego. Nasz repertuar zakończyliśmy pieśnią: ?Całe życie z wariatami?. Po meczu pod sektor podeszli nasi zawodnicy, z którymi wspólnie obwieszczamy kto dzisiaj zwyciężył oraz śpiewamy: ?Każdy to powie, Piast dzisiaj rządził w Krakowie?.

20130407_211300

Po meczu odczekujemy ponad 30 minut po czym sprawnie ładujemy się do autokarów i udajemy się do Gliwic. Przez całą drogę powrotną we wszystkich busach panowała wyśmienita atmosfera. Podążając do domów zrobiliśmy sobie jeszcze krótką przerwę przed Katowicami na pamiątkowe zdjęcie i odpaliliśmy resztki pirotechniki. W Gliwicach zameldowaliśmy się o 22.

Ostatecznie do Krakowie udajemy się w 585 osób i ta liczba zostaje naszym oficjalnym rekordem wyjazdowym poza województwo Śląskie od czasów reaktywacji. W tym sezonie nie uda jej się pobić, ponieważ udamy się jeszcze tyko do Chorzowa oraz do Warszawy, gdzie sektor gości ograniczony jest do 350 miejsc.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Na koniec parę słów o gospodarzach. Wisła zapełnia swoją trybunę w sile 3,5-4 tys. głów oraz wywiesza 18 flag. Dodatkowo na płocie lądują 2 transparenty: ?Mari, my też pamiętamy? oraz ?Kazek W. bez komentarza?. Ten drugi odnosił się do wypowiedzi byłego piłkarza, a obecnie komentatora, który podczas meczu Wisły w Gdańsku wypominał wiślakom brak dopingu w pierwszej części spotkania. Jak wiadomo brak śpiewu spowodowany był żałobą po gdańszczanach, którzy zginęli w wypadku. Armia Białej Gwiazdy przez całe spotkanie machała na swojej trybunie kilkunastoma flagami na kijach. Z sektora gości trudno ocenić ich doping, ale w naszych przerwach widać było, że był przeciętny jak na możliwości Wisły. W klatce lepiej słyszani byli tylko przy ?Bo w Krakowie? oraz ?Armia Wisły?. Dodatkowo gospodarze śpiewali wspólnie z sektorem szkolnym na dwie strony. Jakkolwiek, gdy Wisła wygrywała to można ich było czasem usłyszeć na naszym sektorze, ale jak tylko stracili bramki to u nas już wcale nie byli słyszalni.

 

Widzów: 10 880 (585)

Doping gospodarze: 7/10

Flagi gospodarze: 18 (Nieobliczalni, Qrdwanów, Biały Prądnik, Wisła Sharks, Wierność, Reyman, Nowa Huta, Bronowice, Wisła Kraków, Kazimierz, Towarzystwo Sportowe, Grzegórzki, Armia Wisły, AW, Tylko Wisła, 5, Kleparz, Bochnia)

Doping goście: 9/10

Flagi goście: 11 (Piast Gliwice, Wasza Nienawiść, Piast Gliwice z czaszką, Weterani, Legion Gliwice, Szlachta Gliwice, Pszczyńska On Tour, Sikornik, Kujawska, Gierałtowice, Good Night Left Side)

Powiązane:

Piast GliwiceWisła Kraków

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2