Reklama:

Relacja z Krakowa ? On Tour

Po raz kolejny w tym sezonie mecz z udziałem naszego zespołu został wyznaczony w tygodniu. Po 2. meczach rozgrywanych w poniedziałki, spotkanie z Wisłą zostało zaplanowane na piątek. Co ciekawe, następny raz w weekend zagramy dopiero pod koniec października.

12

Wracając jednak do naszego wczorajszego wyjazdu. Z Gliwic do Krakowa wyruszyliśmy po godzinie 17 w sile czterech autokarów i kilkunastu samochodów. Podróż do stolicy województwa małopolskiego minęła spokojnie. Pod bramami stadionu przy ul. Reymonta zameldowaliśmy się 20 minut przed spotkaniem, co było spowodowane solidnymi korkami na bramkach autostrady. Na stadion zaczęliśmy wchodzić kilka minut później i ostatecznie cała grupa zameldowała się na obiekcie Wisły przed końcem pierwszej połowy. Jak tylko ostatni osobnik wszedł na trybuny to od razu ruszyliśmy z dopingiem. Na początku w naszych śpiewach królowały okrzyki, a jedyną dłuższą przyśpiewkę, którą udało nam się zaśpiewać przed końcem było ?O GieKaeSie Ty nasz?.

W przerwie spotkania ultrasi rozpoczęli przygotowania do prezentacji oprawy. Zanim to jednak nastąpiło przez 15 minut drugiej części gry odpowiednio się nakręcaliśmy śpiewając: ?To co jest w nas?, ?Piast Gliwice gol?, a dalszej części ?Piast Gliwice ole? i ?Całe życie z wariatami?. W 60 minucie spotkania nastąpiła długo wyczekiwana prezentacja oprawy, na którą składał się trans na płocie z hasłem: ?Piast Gliwice On Tour? oraz ?piracka? sektorówka, na której wymalowana była czaszka z niebiesko-czerwoną chustą na czole trzymająca w zębach kompas. W jej tle przecinała się szabla i piszczel. Dodatkowo nasza prezentacja została podświetlona stroboskopami. (Pełen opis oprawy TUTAJ). W międzyczasie nasi zawodnicy stracili drugą bramkę, ale nie przeszkodziło to nam po raz kolejny podwoić ilość wytwarzanych decybeli. Do końca spotkania z naszych gardeł niosło się St. Pauli, ?Całe Życie Piast Gliwice? śpiewane trzymając się za bary oraz pozdrowienia dla BATE, które było z nami obecne w Krakowie.

Po spotkaniu byliśmy trzymanie na sektorze przez niecałą godzinę, ale jeśli ktoś myślał, że ten czas będzie stracony to grubo się mylił. Wystarczy tylko odpowiednia osoba z megafonem i nikt się nie nudził.

Droga powrotna przebiegła wyjątkowo sprawnie i po pierwszej zameldowaliśmy się w Gliwicach.

Gospodarze

062

Wisła na spotkanie z Piastem wystawiła ok. 5tys. młyn. Przez całe spotkanie prowadzili bardzo dobry doping, co mieliśmy okazję dobrze słyszeć w pierwszej połowie, gdy z naszej strony nie były prowadzone jeszcze śpiewy. W pierwszych minutach spotkania wiślacy zaprezentowali do góry kołami ?pożyczoną? oprawę Cracovii, która miała służyć jako? podkład pod malowanie prezentacji derbowej, a rzekomy ?podkład? miał początkowo zostać zaprezentowany podczas naszego meczu z Cracovią. W końcu i tak wyszło na jedno, bo i tak ta oprawa pojawiła się na meczu z Piastem. Po spotkaniu gospodarze pośpiewali z piłkarzami, a wychodząc ze stadionu coś krzyczeli pod naszym adresem. Szkoda, że tak wygadani nie byli na wiosnę.

 

Widzów: 12 858 (250)

Doping gospodarzy: 9/10

Flagi gospodarzy: 11 (Kazimierz, Wierność, Bronowice, Armia Wisły, 5, Wisła Sharks, Prądnik Biały, Towarzystwo Sportowe, Młoda Armia Białej Gwiazdy, Trzebina, Skawina).

Doping gości: 8/10

Flagi gości: 6 (Legion Gliwice, Piast Gliwice ? podnieśmy się, BATE, Kopernik, Sośnica, GNLS).

 

Fot. piast.gliwice.pl

Powiązane:

Piast GliwiceWisła Kraków

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2