Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Cracovia

W sobotnie popołudnie, w pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu zasadniczego podejmowaliśmy przy Okrzei Cracovię. Goście z Krakowa zaliczyli najlepszy w tym sezonie (jeśli nie w ostatnich latach) wyjazd.

Gospodarze

132

W związku z pretensjami kierownika ds. bezpieczeństwa po ostatnim meczu z Jagiellonią, że nie zgłosiliśmy mu tego jakie przyśpiewki będą śpiewane na tamtym spotkaniu, postanowiliśmy naprawić swoje błędy już kilka dni później. Przed meczem z Craxą został sporządzony ramowy plan prowadzenia dopingu z rozpisaniem co do minuty kiedy i jak będzie prowadzony doping. Niestety podczas spotkania wynikły pewne zmiany, za co od razu serdecznie Pana Kierownika przepraszamy.

W młynie po raz kolejny frekwencja mizerna. Jednak jak już kilkakrotnie zostało to udowodnione w naszym przypadku, im mniej osób znajduje się za bramką, tym doping jest lepszy. Na płocie wywiesiliśmy 5 flag oraz informację, że 11 listopada w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości.

W pierwszej połowie skupiliśmy się na dłuższych przyśpiewkach. Kilkakrotnie zaakcentowane było jak to w meczach z ekipami z Krakowa: ?Choć w Krakowie mają Wisłę?. Bardzo dobrze wychodziło ?Hej GieKaeS Piast? oraz ?O Piast Gliwice GKS?.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas bardzo dobrze za sprawą szybko strzelonego gola przez Tomka Podgórskiego. Owację zebrał również wprowadzony po przerwie Radek Murawski, a pod koniec meczu Wojtek Kędziora. Doping z każdą minutą stawał się coraz lepszy. Pod koniec spotkania oberwało się asystentowi sędziego, który uznał dosyć wątpliwą bramkę dla Cracovii.

Goście

013

Cracovia wykorzystała komplet przysługujących im biletów i do ostatniego miejsca zajęła sektor gości.  Na płocie wywiesili 13 flag. Jak na taką liczbę doping przyjezdnych można ocenić jako przeciętny. Przez całe spotkanie dało się ich słyszeć tylko podczas naszych przestojów oraz przy swoim hymnie, a szczególności w wersie gdy obrażali lokalnych rywali. Po meczu Cracovia zniszczyła kilka naszych grafów, ale w końcu trafiła kosa na kamień i ?artyści? wracali do Krakowa z naturalną klimatyzacją.

 

Widzów: 4 989 (981),

Doping gospodarzy: 8/10,

Flagi gospodarz: 5 (Polska, Honor Miasta, Legion Gliwice, Szlachta Gliwic, GNLS),

Doping gości: 7/10,

Flagi gości: 13 (Duma Pokoleń, Cracovia, Nowa Huta, Azory, Bianco Rosso, Jeden za drugim stoi, Opravcy, Skawina, Naród Wybrany, Człowiek, Sparta, Rabka, kratownica z herbem Polski).

Powiązane:

CracoviaPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2