Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? GKS Bełchatów

Sezon 2012/13 dobiegł końca. Ostatnim jego akcentem było spotkanie z GKS-em Bełchatów, które było ważna dla obu ekip. My w dalszym ciągu walczyliśmy o podium, a nasi goście o utrzymanie.

Gospodarze

belchatow2

Na ostatni mecz sezonu, gdy już stało się faktem, że za półtora miesiąca zagramy w europejskich pucharach, stawił się w końcu niemalże cały stadion. Na Okrzei takie tłumy pojawiły się ostatnio na decydujących meczach o awans do Ekstraklasy. Szkoda, że tym razem nie udało się przypieczętować najlepszego w historii klubu sezonu miejscem na pudle, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Jeśli zachowamy tendencję zwyżkową, to za rok bijemy się o mistrza!

Przedmeczowe rozśpiewanie rozpoczęliśmy na kwadrans przed gwizdkiem sędziego. Od razu wyruszyliśmy z grubej rury śpiewając St. Pauli, ?Nasze Okrzei? oraz ?CŻPG?, do których przyłączył się cały stadion. Pier*olnięcie było konkretne. Niestety w miarę upływu czasu entuzjazm wielu osób stopniowo opadał co miało wpływ na poziom wydawanych przez nas decybeli. Po kilku minutach meczu prezentujemy na całym młynie flagowisko z kilkuset niebiesko-czerwonych flag oraz machajek, co dało ładny dla oka efekt. Do końca pierwszej części gry po gliwickim obiekcie niosło się: ?Hej Piaście gol?, ?Choć w Krakowie? czy wielokrotnie odśpiewane ?Czy wygrywasz czy nie?.

belchatow

W przerwie spotkania miała miejsce miła sytuacja. Jeden z naszych kibiców postanowił oświadczyć się swojej wybrance serca. Z trybun w jego stronę poleciało głośne: ?na kolano!?, a później usłyszeliśmy zgodę jego lubej. Następnie z głośników wybrzmiało: ?Rudy się żeni?.

Rozpoczęcie drugiej połowy zostało opóźnione o ponad kwadrans za sprawą kibiców Legii, którzy zadymili całe boisko w Warszawie, a jak wiadomo – wszystkie spotkania musiały zostać rozpoczęte w tym samym czasie. Nie miało to większego sensu ze względu na 4-bramkowe prowadzenie gospodarzy, ale takie są przepisy. Na początku tej części gry przypomnieliśmy Dariuszowi Dudkowi jakie mieliśmy cele na obecny sezon, a chwile później ruszyliśmy już dalej z dopingiem. Najpierw skupiliśmy się na okrzykach, pozdrowieniach oraz ?pozdrowieniach?, a później wyśpiewaliśmy ?To co jest w nas?. W dalszym czasie zaśpiewaliśmy ?Za te 60 lat? oraz ?To my kibice Piasta?. Po bramce strzelonej przez Pavla Cicmana już do końca meczu ciągnęliśmy ?Hej Piaście gol?.

Po ostatnim gwizdu nikt nie opuszczał trybun. Na sektory P i R wjechała sektorówka z nazwą naszego Klubu, a w górnej części trybun rozbłysło kilkanaście rac. W tym samym czasie piłkarze rozpoczęli rundę honorową wokół wszystkich trybun przybijając kibicom ?piątki?.

1039

Po meczu kilkaset osób udaje się prosto na rynek, gdzie w dalszym czasie celebrowano awans do pucharów w okolicznych ogródkach piwnych. Po 21 dojeżdżają do nas piłkarze z którymi przez kolejne minuty świętowaliśmy przy Neptunie wznosząc pieśni chwalące nasz Klub. Najbardziej rozchwytywany był Ruben, który dodatkowo zachęcał do zabawy odpaloną ?świeczką?.

Goście

666

Bełchatowanie, jak się później okazało, na swój ostatni wyjazd przyjechali do Gliwic w trzy setki. Wraz z nimi na sektorze znalazło się 10 kibiców Wisły Sandomierz. Goście na trybunach meldują się tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego i od początku meczu prowadzą ciągły doping, który narastał wraz z ilością zdobywanych bramek przez ich piłkarzy. Po drugim golu dopingują bez koszulek dobrze bawiąc się we własnym gronie. Na początku drugiej połowy przyjezdni prezentują oprawę, na którą składało się flagowisko zrobione z białych i zielonych machajek. Po meczu dziękują swoim zawodnikom za walkę, a po kilkunastu minutach zawijają się do Bełchatowa i 1. Ligi.

 

Widzów: 9 128 (301)

Doping gospodarzy: 9/10

Flagi gospodarzy: 25 (Polska, CŻPG, Piast Gliwice, Legion Gliwice, Szlachta Gliwic, PG, Honor Miasta, Wasza Nienawiść, Piast Gliwice z czaszką, Weterani, BATE&PIAST, BATE, Obrońców, Kopernik, Śródmieście, Milenium, Zatorze, Sikornik, Pszczyńska, Sośnica, Kujawska, Szobiszowice, Podlesie, Waryński, GNLS)

Doping gości: 9/10

Flagi gości: 7 (GKS Bełchatów, GKSB, Torfiarze, Brunatna Stolica, Valiant Boys, brytyjka, Wisła Sandomierz)

Powiązane:

GKS BełchatówPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2