Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Górnik Zabrze

Po bardzo ciekawym kibicowsko spotkaniu o prymat na Górnym Śląsku możemy wyjść z podniesioną głową. Zawodnicy Piasta gładko pokonali lokalnego rywala, a na trybunach rządziła gliwicka szlachta. Zapraszamy do relacji z trybun.

Gospodarze

1426290_688880881145765_448997217_n

Przygotowania do tego spotkania trwały już od blisko 2 tygodni. Na mieście na każdym kroku można było natknąć się na plakaty zachęcające do przybycia na Okrzei 20. Jednak kto się nie pośpieszył, ten musiał obejść się smakiem. Już dobę przed meczem w stadionowych kasach zabrakło biletów. Do Gliwic zaczęli zjeżdżać się emigranci krajowi (m. in. Szczecinek, Krosno, Gdańsk) czy zagraniczni (Norwegia, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Austria).

Dzień przed derbami zaczęły się również akcje na mieście. Jednak nie chodzi tu o potyczki pomiędzy kibicami obu zwaśnionych drużyn, a o chore akcje policji. W niejednym miejscu zostały odnotowane prowokacje względem kibiców Piasta. Ale to jeszcze nic -niektórzy z naszych kolegów zostali dzień przed meczem zatrzymani na 48h tak o, bez powodu, żeby tylko nie mogli uczestniczyć w meczu derbowym. Ciekawe te nowe metody służb prawa.

W dniu derbów o ochronę w Gliwicach i Zabrzu zadbało ponad 3 000 (sic!) policjantów, na których można się było natknąć dosłownie na każdym kroku. Nad miastem kilka godzin przed godziną zero pojawił się nawet śmigłowiec. W tym samym czasie na zbiórkach dzielnicowych zaczęli pojawiać się pierwsi kibice Piasta. Duże niebiesko-czerwone pochody wyruszyły z Zatorza, Szobiszowic, Centrum, Obrońców Pokoju, Trynku, Sikornika czy Śródmiecia. Na godzinę przed meczem młyn był już w ponad połowie pełny i można było zacząć rozgrzewkę. Na tapetę poszły ?Choć w Krakowie? oraz ?W pewnym śląskim mieście?. Tę drugą przyśpiewkę śpiewaliśmy dosyć długo.

1456568_688856947814825_2145093738_n

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego stadion był już pełny. Utworzyliśmy potężny młyn w aż 6 sektorach. Oprócz trybuny za bramką przez cały mecz doping prowadzony był również z dwóch przyległych na prostej. Właściwy doping rozpoczęliśmy od ?Piast Gliwice ole?. Jednak nie trwał on zbyt długo, bo jeszcze w pierwszej minucie spotkania Ruben uciszył żaboli i pokazał im kto w sobotni wieczór będzie rządził. Kilkadziesiąt sekund później przypomnieliśmy naszym piłkarzom, żeby nie spoczywali na laurach i dopełnili dzieła zniszczenia głośnym: ?Jazda z ?.?, po czym wróciliśmy do naszego standardowego dopingu.

Po kilkunastu minutach ultrasi rozpoczęli przygotowania do prezentacji oprawy. Jednak nie było dane im ich skończyć, bo zarządzono bezsensowną interwencję ochrony, która to (ochrona) z całym impetem wtargnęła pod trybuny i zaczęła wszystkich na ślepo gazować. Zamęt i zdezorientowanie trwało kilka minut i w końcu białe kaski opuściły nasz sektor uprzednio niszcząc naszą oprawę. Podczas tych akcji zarówno z sektora gości jak i gospodarzy leciało: ?Zostaw kibica?, ?Piłka nożna dla kibiców?, oraz ?Zawsze i wszędzie?.

Po kilku chwilach na złapanie oddechu i odczekaniu, aż gaz się rozejdzie, wróciliśmy do śpiewów. Najpierw polecieliśmy z ?To co jest w nas?, a chwilę później z ?Hej GieKaeS Piast?. Pod koniec pierwszej połowy pozdrowiliśmy naszych przyjaciół z Borysowa i rozpoczęliśmy zabawę w rytm ?Naszego Okrzei? i ?St. Pauli?.

W drugiej połowie do dopingu bardziej angażowaliśmy cały stadion. Najpierw śpiewaliśmy wyśmienicie wychodzące nam ostatnio ?Hej GieKaeS Piast?, przy którym przemieszczaliśmy się wzdłuż rzędów na sektorze. Następnie trzymając się za bary wyśpiewaliśmy głośno ?Całe Życie ? Piast Gliwice?. Ewidentnie przyśpiewka spodobała się Kamilowi Wilczkowi i ku naszej radości jako drugi zawodnik umieścił piłkę w siatce. Takiej radości na naszym stadionie dawno już nie było. W dalszej części spotkania królowało ponownie St. Pauli, ?Piast Gliwice gol?. Kilkakrotnie regularny śpiew przerywany był pozdrowieniami i to nie tylko tymi skierowanymi do więzienia. Zaprezentowaliśmy jedyną sektorówkę, która nie została zniszczona w poczynaniach z ochroną. Była to tylko jedna z czterech płacht, które miały zostać zaprezentowane w pierwszej części spotkania. Owa sektorówka z napisem: ?Piast? została podświetlona stroboskopami, które trochę zadymiły stadion. Pod koniec meczu, gdy spiker zaczynał żegnać już kibiców gości, z naszych sektorów poszło: ?Bierzcie te szmaty??. Uznał, że nie bardzo o takie pożegnanie nie chodziło, lecz my po raz kolejny życzyliśmy ?bezpiecznej podróży?. Ostatnie minuty w naszym wykonaniu to ?Que sera sera?, a chwilę później po raz trzeci wyskoczyliśmy do góry, bo sędzia zakończył spotkanie.

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę, a megafon dostał najwaleczniejszy i najmłodszy z nich ? Radek Murawski. Na koniec przypomnieliśmy jeszcze wszystkim kto dzisiaj wygrał mecz i rozeszliśmy się świętować zwycięstwo.

 

Goście

200

Żabole rozprowadzili wszystkie przyznane im bilety i w sektorze gości oraz na sektorach G i H zasiedli w 1 400 głów. Na stadion przybyli w dwóch grupach: z Roosvelta oraz z Kopernika. Wspomagani byli przez Wisłokę i ROW. Na sektorze wszyscy pojawili się ubrani na czarno z jednakowymi czapkami. Zmiennocieplni prowadzili w miarę dobry doping do momentu straconej bramki, czyli nie za długo. Przez resztę spotkania widać było, że coś tam się produkują, ale za bardzo im to nie wychodziło, zapewne nie tak jak chcieli. Ich doping jak na taką liczbę można ocenić jako mocno przeciętny. Przez pierwszą część gry machali sześcioma dużymi flagami na kijach, a drugą już praktycznie odpuścili.

 

Widzów: 9 053 (1 400),

Doping gospodarzy: 10/10,

Flagi gospodarzy: 15 (Honor Miasta, Szlachta

At on hair -. Feel pharmacystore recent going give.

Gliwic, Emigranci, PIAST&BATE, Szobiszowice, Trynek, Sośnica, Pszczyńska, Sikornik, Milenium, Kopernik, Obrońców Pokoju, Śródmieście, Zatorze, GNLS),

Doping gości: 6/10 (głównie za liczbę),

Flagi gości: (Torcida Górnik, Ruda Śląska, Piekary Śląskie, Gliwice, Knurów, Szacunek się należy, ROW, Wisłoka).

Powiązane:

Górnik ZabrzePiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2