Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Jagiellonia Białystok

Na Wielką Sobotę został wyznaczony pojedynek Piasta z Jagiellonią. Jednak pomimo dogodnego terminu na stadion przy ul. Okrzei przybyło niecałe 4 tys. widzów.

Gospodarze

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

W sprzyjającej, w miarę wiosennej aurze, w młynie zbieramy się w tylko ok. 600 osób. Na płocie zostało wywieszonych 21 flag oraz transparent: ?Bracia, gratulujemy zdobycia superpucharu? skierowany oczywiście do BATE, które kilka dni temu dołożyło kolejny puchar do swojej gabloty. Na początku spotkania została uczczona minutą ciszy pamięć kibiców Lechii Gdańsk, którzy zginęli w wypadku wracając z Gliwic oraz Franciszka Skiby i Jerzego Wyrobka. My, zanim przeszliśmy do naszego stałego repertuaru pozdrowiliśmy kontuzjowanego Wojtka Kędziorę oraz Fernando Cuerdę, z którym został rozwiązany kontrakt.

Doping na początku stał na dosyć przeciętnym poziomie, ale z czasem udało nam się go rozkręcić. Bardzo dobrze dzisiaj wychodziło: ?Hej, Piaście gol? aż do tego stopnia, że właśnie przy tej przyśpiewce padła bramka dla Piasta, która nas dodatkowo podkręciła.

W drugiej połowie nasz doping trochę osiadł na poziom przyzwoity, aż do momentu, gdy Darek Trela wyleciał z boiska, za co dostało się trochę sędziemu dzisiejszych zawodów. Wtedy korba została podkręcona i tak już było do końca spotkania. Po meczu nasi piłkarze tradycyjnie podeszli pod młyn podziękować za doping, a my im za walkę.

Goście

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Jagiellonia swoje predyspozycje wokalne zaprezentowała po raz pierwszy po 10 minucie spotkania, gdy wszyscy białostoczanie zameldowali się w sektorze gości. Przez całe spotkanie ani razu nie udało im się przebić przez nasz doping, a w młynie byli słyszani tylko podczas naszych przestojów. Ogólnie Jaga do Gliwic przyjechała ponad setką z czterema fanami.

Wszyscy na Wisłę

Za tydzień, w niedziele przed nami wyjazd do Krakowa. Koszt eskapady wynosi tylko 50zł (bilet + przejazd tam i z powrotem). Zapisy będą prowadzone w kasie od ul. Leśnej w następujące dni:

  • środa (3 kwietnia) ? 15.00-17.00
  • czwartek (4 kwietnia) ? 15.00-17.00
  • piątek (5 kwietnia) ? 14.00-16.00

Dla osób udających się do Krakowa następny wyjazd do Chorzowa będzie tańszy o 10zł po okazaniu biletu z Wisły.

Na koniec taka mała dygresja. Jak to jest, że jak w młynie nie ma stewardów, a tak było pierwszy kwadrans spotkania to wszystko jest w porządku. Może i ktoś postoi chwilę na sławnych ciągach komunikacyjnych, stanie chwilę na schodach i zamieni kilka zdań ze znajomymi, ale w końcu i tak idzie gdzie ma iść, a jak tylko zjawią się nieprzyjemni panowie w żółtych kurtkach to od razu zaczyna się masakra. Latają tam i z powrotem po tych schodach. A to komuś kawałek buta wystaje, a ktoś za długo schodzi lub wchodzi z ciągów komunikacyjnych itp. Naprawdę nie daje to trochę do myślenia, że gdzie jak gdzie, ale w młynie stewardzi są zbędni. Bo po co oni tu w ogolę są? Pomogą znaleźć miejsce na bilecie? W młynie?

 

Widzów: 3 544 (102)

Doping gospodarzy 7/10

Flagi gospodarze: 21 (Piast Gliwice, Polska, Honor Miasta, Szlachta Gliwice, PG, Piast Gliwice z czaszką, Weterani, Legion Gliwice, BATE&PIAST, BATE, Wolna Białoruś,  Sikornik, Obrońców Pokoju, Milenium, Kujawska, Szobiszowice, Zatorze, Kopernik, Śródmieście, Pszczyńska, Good Night Left Side)

Doping gości: 3/10

Flagi gości: 4 (Jaga – angielka, Jagiellonia, The Best Fans, Pozdrowienia dla ludzi zza krat)

Powiązane:

Jagiellonia BiałystokPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2