Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Karabach Agdam

Nasza przygoda w Europejskich Pucharach nie należała do najdłuższych. Po zaledwie dwóch spotkaniach musimy się pożegnać z tymi rozgrywkami, ale zanim to nastąpiło, pokazaliśmy jak potrafią się Gliwice bawić.

Gospodarze

287

Początek historycznego meczu  został wyznaczony na dosyć wczesną porę jak na Europejskie Puchary. UEFA nakazała nam grać o 17.30 w związku z czym sporo osób nie mogło przybyć na stadion przy ul. Okrzei. Ostatecznie na trybunach zameldowało się niespełna 6 tysięcy fanów. W młynie frekwencja dosyć przyzwoita na poziomie ponad tysiąca głów. Warto pochwalić większą niż zazwyczaj liczbę osób w barwach. Dodatkowo rozeszły się wszystkie okolicznościowe szale ?Europa League?.

Na meczu z Azerami swój debiut miało długo wyczekiwane gniazdo dla młynowego oraz dwóch bębniarzy. Dodatkowo Klub zdecydował się w końcu rozmontować pleksi w młynie i na trybunie prostej, przez co już z każdego miejsca widoczność na murawę jest bardzo dobra.

W czwartkowe popołudnie doping rozpoczęliśmy kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Na początku odśpiewaliśmy ?Do boju GKS?, a od pierwszych minut ruszyliśmy z ?St. Pauli? które bardzo dobrze niosło się na trybunach, aż do zdobycia bramki przez gości. Po tym wydarzeniu motywowaliśmy naszych graczy śpiewając: ?Piast Gliwice gol? oraz ?Piast Gliwice ole?. Po uzyskaniu prowadzenia przez nasz zespół dopingowaliśmy bez koszulek wykrzykując: ?To co jest w nas?.

Na początku drugiej połowy gry, na gnieździe zawisła flaga Górskiego Karabachu ? ormiańskiego regionu na terenie Azerbejdżanu, która – jak dobrze już wiemy – trochę rozwścieczyła azerskich oficjeli, ale my się tym nie przejęliśmy. W drugiej części gry dosyć długo ciągnęliśmy: ?Hej GieKaeS Piast? oraz ?To jest nasze Okrzei? przerywane tylko okrzykami. Kilkakrotnie pozdrawialiśmy również naszych zgodowiczów z Borysowa, którzy przybyli do Gliwic w 10-osobowej delegacji, a pod koniec meczu jeden z naszych ziomali przez chwilę poprowadził doping zarzucając: ?BATE i Piast?.

Po regulaminowym czasie gry sędzia z Bułgarii zarządził rozegranie dogrywki. W porównaniu do 90 minut ciągłego i głośnego śpiewu nasze popisy wokalne w dodatkowym czasie wyglądały słabiej. Słoneczko dało się we znaki, w związku z czym zamiast dłuższych przyśpiewek skupiliśmy się na okrzykach, którym królowało nasze motto ?Całe Życie ? Piast Gliwice?. Kilkanaście minut przed końcem dogrywki dostajemy bramkę z niczego i było już w zasadzie wiadomo, że z jeżdżeniem po Europie w tym roku to by było na tyle. Ostatnie minuty przebiegły na dziękowaniu zawodnikom za walkę oraz historyczny sukces jakim by dla nas już sam awans do pucharów. Po spotkaniu piłkarze podeszli pod nasz sektor podziękować za doping, a my stwierdziliśmy obiektywnie, że i tak byli lepsi.

Goście

373

W sektorze przeznaczonym dla przyjezdnych pojawiło się 4 kibiców gości, którzy przylecieli razem z piłkarzami. Na płocie wywiesili 2 flagi i przez cały mecz zamiast na dopingu skupili się na pozowaniu do zdjęć. Jednego osobnika nie wpuścili na stadion, ponieważ chciał wnieść ze sobą  racę…

 

Widzów: 5 744 (4)

Doping gospodarzy: 8/10,

Flagi gospodarzy: 25 (Polska, Piast Gliwice, Szlachta Gliwic, Piast Gliwice z czachą, Legion Gliwice, Honor Miasta, Weterani, PG, Pszczyńska, Szobiszowice, Obrońców, Kopernik, Milenium, Kujawska, Sikornik, Zatorze, Sośnica, Czarne, BATE&PIAST, BATE, Bateholics, Mińsk, BATE ? Sportowa, Wolna Białoruś, GNLS),

Doping gości 1/10,

Flagi gości: 2 (Azerbejdżan, flaga państwowa).

Powiązane:

Karabach AgdamPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2