Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Korona Kielce

Spotkanie z Koroną za nami. Niestety nie udało się naszym piłkarzom podtrzymać passy kolejnych zwycięstw, ale patrząc na okoliczności w jakich przyszło nam zdobyć jeden punkt należy uznać to za sukces.

Gospodarze

Przed meczem na godzinę 19 została wyznaczona zbiórka na Rynku z którego ruszył niebiesko-czerwony przemarsz. W czasie całej drogi w stronę stadionu dali o sobie znać niemili panowie w mundurach, którzy na prawo i lewo rozdawali mandaty. To samo działo się pod stadionem, gdzie wszystkie drogi lokalne były obstawione przez straż miejską i nie było dosłownie gdzie auta zostawić, bo od razu dzielni służbiści lecieli z informacją, że tu nie wolno wjeżdżać czy parkować, chociaż żadne znaki na to nie wskazywały.

Stadion został zapełniony w ponad połowie, a w młynie gotowych do dopingu było ok. 700 głów. Na płocie wywieszamy 25 flag oraz 3 transparenty: ?Adik łajdaku wracaj do zdrowia? oraz dwa informujące o wyjeździe do Warszawy, który odbędzie się już w najbliższy czwartek. Doping w naszym wykonaniu stał na dobrym poziomie. Na początku, trzymając się za bary, zaakcentowaliśmy chóralnie jaki Klub jest całym naszym życiem, a następnie polecieliśmy z St. Pauli. Najdłużej, bo przez kilkadziesiąt minut ciągnęliśmy ?Hej Piaście gol? i ?Sia la la la la GieKaEs Piast?.

Na początku drugiej połowy po gliwickim stadionie niosło się ?Piast Gliwice Ole?, ?To co jest w nas? oraz ?Nasze Okrzei?, które to z meczu na mecz wypada coraz bardziej okazale. Po spotkaniu dziękujemy naszym zawodnikom za walkę do ostatnich minut, a piłkarzy podchodzą pod sektor rodzinny przybić ?piątkę? z dzieciakami.

Goście

Korona do Gliwic wyruszyła w najlepszej liczbie w tym sezonie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców gości na trybunach można było spokojnie policzyć na palcach jednej ręki. Ostatecznie Koroniarze w komplecie na swoim sektorze meldują się kilka minut przed końcem pierwszej części gry od razu zaznaczając swoją obecność. Scyzory na płocie wywieszają 6 flag oraz transparent: ?Maciek trzymaj się? skierowany do kontuzjowanego w ostatnim meczu Korzyma. Z perspektywy naszego sektora Korona była praktycznie nie słyszana, ale osoby zasiadające bliżej sektora gości mówili, że prowadzili bardzo dobry doping. Ze strony przyjezdnych mogliśmy usłyszeć m.in. bluzgi na Wisłę, z którą to mają delikatnie mówiąc ?lekko napięte? relacje. Dodatkowo ładnie im wyszła ?Majka?. Po meczu zostają kilkanaście minut na sektorze i wspólnie ze swoimi piłkarzami śpiewają na dwie strony.

 

Widzów: 5 527 (403)

Doping gospodarzy: 8/10

Flagi gospodarzy: 25 (CŻPG, Piast Gliwice, Honor Miasta, PG, Piast Gliwice ? Wasza Nienawiść, Piast Gliwice z czachą, Szlachta Gliwic, Legion Gliwice, Emigranci, Weterani, BATE&PIAST, BATE, Wolna Białoruś, Obrońców, Kopernik, Śródmieście, Milenium, Zatorze, Sikornik, Pszczyńska, Szobiszowice, Podlesie, Waryński, Sośnica, GNLS)

Doping gości: 8/10

Flagi gości: 6 (Kompania Braci, Małpa, Herb, Scyzory na szlaku, Czarnów, Ultras mafia)

Powiązane:

Korona KielcePiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2