Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Lech Poznań

Co prawda na boisku przegraliśmy z kretesem, ale na trybunach wynik zakręcił się koło remisu. Dzisiaj stadion przy ul. Okrzei zapełnił się niemal do ostatniego miejsce, ale oficjalna liczba widzów jest sporo zaniżona. Na stadionie, na pewno nie było niemalże 2 tysięcy wolnych miejsc. Na oko frekwencja oscylowała w okolicach 9 200 widzów. Po raz kolejny nie zostały policzone dzieciaki (ok. 600) oraz goście zaproszeni przez Klub.

Gospodarze

DSC_0291_

Przed meczem na godzinę 16.30 została wyznaczona zbiórka na rynku, a następnie wspólny przemarsz na Okrzei. Przez Zwycięstwa przemaszerowało około 500 fanatyków gliwickiej drużyny. Na Zwycięstwa oraz w tunelu została odpalona pirotechnika, a przejście zostało solidnie zadymione.

Po raz pierwszy w tym sezonie na naszym stadionie dobrze wypadliśmy z frekwencją. W młynie zjawiło się prawie 2 tysiące fanów. Na początku spotkania doping stał na wysokim poziomie, ale z biegiem czasu zapał większości z nas stawał się coraz niższy. Po kwadransie gry prezentujemy oprawę. Na prezentację składało się 5 niebieskich sektorówek, na których znajdowały się żółte litery tworzące nazwę naszego Klubu. Na trybunach, pomiędzy sektorówki, ASP rozłożyło 400 czerwonych machajek, a od trybun aż do ogrodzenia zostały przymocowane czerwone pasy materiału. Całość dało ładny dla oka efekt.

Po zdjęciu oprawy na płocie lądują flagi, a my w dalszym ciągu prowadzimy dobry doping. W pierwszej połowie dobrze wychodziło ?Hej Piaście gol? oraz ?Piast Gliwice Ole?, które pociągnęliśmy ładnych parę minut. Sporo też tańczyliśmy trzymając się za bary. Dodatkowo odświeżone zostały dwie przyśpiewki: ?Hej, Hej, Gliwice? oraz ?Ja kocham Piasta?, które wypadły co najmniej przyzwoicie.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dla nas od dwóch dzwonów za sprawą Toneva i Murawskiego. Jednak nie załamało to nas i w dalszym ciągu prowadzimy doping nie zważając na wynik na boisku. W tej części meczu przeważnie skupiliśmy się na śpiewaniu naszych hitów czyli: ?Całe życie z wariatami?, ?To co jest w nas? i ?St. Pauli?. Po spotkaniu piłkarze podchodzą pod naszą trybunę dziękując nam za doping, a my zostając na sektorach i śpiewamy jeszcze kilka minut.

Na koniec parę słów jeszcze o piłkarzach, którzy nie podeszli pod sektor rodzinny, gdzie czekała na nich solidna grupka przedszkolaków, które chciały przybić im piątkę, podziękować za grę oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Minus panowie.

Goście

DSC_0378

Lech do Gliwic przyjechał pociągiem specjalnym w sile prawie tysiąca gardeł. Na Górnym Śląsku zameldowali się po godzinie 16 i wspólnie przemaszerowali na stadion ul. Tarnogórską. Wchodząc na sektor Alcatraz Areny o mało się nie pozabijali walcząc między sobą o miejsca na płocie dla swoich poszczególnych flag. Ogólnie dosyć szybko zasiedli na trybunach i pierwszy pokaz swoich możliwości wokalnych zaprezentowali prawię godzinę przed meczem.

Doping Lecha w czasie całego spotkania stał na dobrym poziomie, a podczas swoich zrywów byli czasem słyszani w naszym młynie. Płot okalający stadion został przez nich bardzo szczelnie oflagowany. Ogólnie zawisło 25 płócien oraz 3 transparenty: ?1940 Katyń 2010 ? Pamiętamy?, ?ŁKS Łódź trzymajcie się? oraz przekreślony sierp z młotem. Przez kilkanaście minut wymachiwali również paroma flagami na kijach.

Na początku drugiej części gry Lechici po strzelonych bramkach dopingują bez koszulek, biorąc z nas przykład, kiedy ten sposób zaprezentowaliśmy w Poznaniu z tą różniącą, że w obu przypadkach to Lech wygrywał. Po końcowym gwizdku sędziego goście dalej bawią się na trybunach, a później wysyłają ?najserdeczniejsze pozdrowienia? do Warszawy.

Widzów: 8 192 (981)

Doping gospodarzy 7/10

Flagi gospodarzy: 25 (Piast Gliwice, Polska, Honor Miasta, Szlachta Gliwic, PG, Piast Gliwice z czaszką, Weterani, Emigranci, Legion Gliwice, Całe Życie Piast Gliwice, BATE&PIAST, BATE, Sikornik, Obrońców Pokoju, Milenium, Kujawska, Szobiszowice, Zatorze, Kopernik, Śródmieście, Pszczyńska, Waryński, Wilcze Gardło, Gierałtowice, Good Night Left Side)

Doping gości: 8/10

Flagi gości: 25 (Murowana Goślina, Lubuski FC, Gniezno, Leszno, Konin, Rataje, Średzka Elita, e-Lech ?02, UL ?01, Lech Poznań mała, Jeżyce, Szamotuły, Ostrów Wielkopolski, Piątkowo, Piła, Fanatycy, Lech Poznań, Śremscy Fanatycy, Koło, Lech, Nowy Tomyśl, YF?98, Wągrowiec, Kostrzyn, Nadmorski FC)

Powiązane:

Piast Gliwice. Lech Poznań

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2