Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Lechia Gdańsk

W ciepły, sobotni, październikowy wieczór 5,5 tysiąca kibiców przyszło oglądać poczynania zawodników Piasta i Lechii. Alternatywą do podziwiania naszego swojskiego futbolu były Grand Derbi, ale my nie mieliśmy problemu z wyborem, kierując się zasadą Support Your Local Football Team.

Gospodarze

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Na meczu z Lechią wystawiliśmy 600-osobowy młyn i przez całe spotkanie prowadziliśmy dobry i głośny doping. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu miała miejsce minuta ciszy upamiętniająca dwóch kibiców Lechii ? Tomka i Kamila, którzy zginęli wracając z ostatniego meczu gdańszczan rozegranego w Gliwicach. Przez pierwszy kwadrans spotkania do znudzenia wałkowaliśmy ?Hej Piaście gol? by w następnych minutach przejść do ?Ja kocham Piasta? oraz ?St. Pauli?. Podczas kilku naszych przestojów zaakcentowaliśmy naszym piłkarzom, że żarty się skończyły i pora wreszcie wziąć się do roboty na boisku, bo w przeciwnym razie przyjdzie nam się pożegnać.

Druga część gry to już urozmaicony repertuar. Konkretnie wychodziło ?Piast Gliwice ole?, a niemniej ustępowało mu ?To co jest w nas?. Dodatkowo po raz kolejny przeprowadzona została rywalizacja na okrzyki pomiędzy dwoma częściami młyna. Po paru meczach przerwy powróciło na trybuny ?Całe życie z wariatami?. Ostatnie kilka minut spotkania to odświeżenie repertuaru przed zbliżającymi się za niespełna miesiąc derbami, a po ostatnim gwizdku sędziego nasi piłkarze zostali po raz kolejny poinstruowani, że na boisku trzeba się bardziej starać.

Goście

308

Lechia w Gliwicach zameldowała się w prawie pół tysięcznej ekipie, w tym 173 kibiców Śląska oraz 40 fanów Wisły. Goście na płocie wywiesili po jednym płótnie Ślązaków oraz Wiślaków, jak i flagę upamiętniającą dwóch kibiców Lechii, którzy zginęli w drodze powrotnej z marcowego spotkania rozgrywanego w Gliwicach. Przez całe spotkanie przyjezdni prowadzili przeciętny doping. Kilkakrotnie z sektora gości dało się usłyszeć okrzyki wyrażające zdanie na temat zaangażowania piłkarzy Lechii na boisku w przeciągu ostatnich spotkań. Kilkakrotnie pozdrawiali również swoich zgodowiczów obecnych przy Okrzei 20. Po meczu goście mieli problemy z tymi, co zawsze.

 

Widzów: 5 500 (470)

Doping gospodarzy: 8/10

Flagi gospodarzy: 4 (Polska, Legion Gliwice, Honor Miasta, GNLS)

Doping gości: 6/10

Flagi gości: 3 (Śp. Tomek i Śp. Kamil, Jaworzno ? Wisła, Szlachta z Wrocławia)

Powiązane:

Lechia GdańskPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2