Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Legia Warszawa

W ostatnim meczu 27. kolejki Ekstraklasy podejmowaliśmy Legię Warszawa. Mecz odbył się bez udziału kibiców gości, na których został nałożony pół roczny zakaz wyjazdowy po skompresowaniu Jagiellonii na spotkaniu pomiędzy obiema drużynami.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Stadion na poniedziałkowym meczu został zapełniony w ponad połowie. Na początku utworzyliśmy ok. 500 osobowy młyn z mocno przeciętnym dopingiem. W drugiej połowie nastąpiła kilkuminutowa przerwa w śpiewie w celu przeformowania się na trybunie i uformowania już konkretnego młyna. Po raz kolejny należy przypomnieć osobom wybierającym się na trybunę za bramką, że w tym miejscu się stoi i śpiewa, a nie siedzi i wcina słonecznik. Jeżeli taka forma dopingu wam nie pasuje, to zawsze można wybrać pozostałe sektory. Po tej zmianie doping stał już na bardzo dobrym poziomie, a liczba osób zaangażowanych w doping niemal się podwoiła. Kilkakrotnie do dopingu zachęcaliśmy również pozostałe trybuny. Bardzo dobrze wyszła nam zabawa przy: ?Piast Gliwice ole?, ?Hej GieKaeS Piast? oraz ?Piast Gliwice gol? przy którym wpadła bramka. Kilkakrotnie śpiewaliśmy ?CŻPG? trzymając się za bary. W czasie meczu nie omieszkaliśmy pozdrowić naszych rywali. Dostało się również sędziemu, którego niektóre decyzje były lekko mówiąc kontrowersyjne.

Na sektorze gości zajmowanym wyjątkowo przez dzieciaki ze szkół zawisł transparent: ?Wszyscy do Gdańska?. Na ten ciekawy wyjazd udamy się pociągiem w najbliższą sobotę. Zbiórka została zaplanowana na 7 rano. Bilety na pociąg kupujemy we własnym zakresie, a bilety w kasie stadionowej w czwartek lub piątek w godzinach 16-18 w cenie 25zł.

Widzów: 5 600 (-),

Doping gospodarzy: 8/10,

Flagi gospodarzy: 4 (Polska, Legion Gliwice, Szlachta Gliwic, GNLS),