Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Legia Warszawa

W końcu można powiedzieć, że stadion przy ul. Okrzei został zapełniony, Co prawda oficjalna liczba mówi, że niemalże półtorej tysiąca miejsc pozostało pustych, jednak kto był na Alcatraz Arenie może powiedzieć, że spokojnie 9 tysięcy pykło. Po raz pierwszy wokół sektora przyjezdnych nie wyznaczono żadnych buforów, a obie trybuny na prostych zostały szczelnie wypełnione przez kibiców Piasta.

Gospodarze

62600_576062102427644_413220344_n

Tak samo jak przed meczem z Lechem Poznań na rynku została zorganizowana zbiórka kibiców Piasta, a następnie ruszył przemarsz, na który zjawiło się prawie 500 osób oraz nie zabrakło flag na kijach oraz pirotechniki.

Po wejściu na stadion zaskoczyły nas nowe punkty gastronomiczne, które od teraz znajdować się będą w specjalnie przygotowanych kontenerach. Młyn dzisiejszego dnia zapełniał się dosyć powoli, ale ostatecznie można stwierdzić, że aktywnie dopingowało przez całe spotkanie ponad 1 500 osób. Śpiewy rozpoczęliśmy od tradycyjnego ?Do boju GieKaeS?, a następnie pozdrowiliśmy naszą legendę Jarka Kaszowskiego. W dalszej części gry ciągnęliśmy przez dłuższy czas ?Sia la la la la GieKaes Piast?, ?Piast Gliwice Ole? oraz ?Naprzód GieKaes?, które wychodziły bardzo dobrze. Dodatkowo kilkakrotnie śpiewaliśmy z całym stadionem, ale uczciwie trzeba przyznać, że ekipa piknikowa nie była dzisiaj w formie. Kilka chwil później poświęciliśmy Hefajstosowi szalik Zagłębia Sosnowiec oraz ?pozdrowiliśmy? warszawiaków oraz drużynę z położonej najbardziej na południe dzielnicy stolicy. Oberwało się również Bogusławowi Błędowskiemu ? byłemu kierownikowi bezpieczeństwa Legii, przez którego nie było nam dane obejrzeć spotkanie w zeszłej rundzie na Łazienkowskiej. Na koniec zaśpiewaliśmy ?To co jest w nas? na dwie strony młyna, a pod koniec pierwszej połowy dopingowaliśmy bez koszulek.

Początek drugiej części gry był dosyć słaby w naszym wykonaniu. Miały na to wpływ problemy z nagłośnieniem. Sektory O i P praktycznie nie słyszały młynowego, ale całe szczęście po jakimiś czasie udało się je pokonać. Ostatnie kilkanaście minut to już doping na maksa przy ?Piast Gliwice gol? podczas, którego do chóralnego śpiewu włączył się niemalże cały stadion. Po meczu nasi piłkarze podeszli pod nasz sektor, a my odwdzięczyliśmy im się głośnym: ?dziękujemy?. Następnie gracze Piasta udali się pod sektor rodzinny przybić piątkę z dzieciakami, naprawiając swój błąd sprzed dwóch tygodni.

Na koniec chcielibyśmy podziękować 7-osobowej delegacji z Borysova, która specjalnie przyjechała do nas na mecz z Legią. Białorusini przyjechali do Gliwic już w piątek, po czym nastąpiło umacnianie zgody. Na stadionie powiesili swoje dodatkowe dwie flagi: ?Borisov? w barwach Wolnej Białorusi oraz flagę ?Pseudokibice?. W trakcie meczu trzymali za nas kciuki pozostali mieszkańcy Borysova co uwiecznili na filmiku poniżej, nagranym po wygranym domowym meczu z FC Mińsk 2:1.

Goście

Piast 0 0 Legia (23)

Legioniści do Gliwic podróżowali na własną rękę. W klatce zameldowało ich się prawię tysiąc głów. Przez całe spotkanie prowadzili doping dla swojej drużyny. Ich śpiew stał na dobrym poziomie. Podczas przerw byli w miarę dobrze słyszani w naszym młynie jednak pod względem wokalnym na pewno nie uplasowali się na podium ekip goszczących w Gliwicach. Na płocie zawiesili dwie flagi oraz transparent: ?Broda jesteśmy z tobą!!! Cała Legia zawsze razem!?. W pierwszej połowie spalili jeden nasz szalik, który był rozdawany na otwarcie stadionu.

 

Widzów: 8 786 (900)

Doping gospodarzy: 8/10

Flagi gości: 26 (Piast Gliwice, Polska, Honor Miasta, Szlachta Gliwic, PG, Piast Gliwice z czaszką, Weterani, Emigranci, Całe Życie Piast Gliwice, BATE&PIAST, Bate, Borysov, Pseudokibice – BATE, Sikornik, Podlesie, Obrońców Pokoju, Milenium, Kujawska, Szobiszowice, Zatorze, Kopernik, Śródmieście, Pszczyńska, Waryński, Wilcze Gardło, Gierałtowice)

Doping gości: 8/10

Flagi gospodarzy: 2 (Legia Warszawa, Jesteśmy waszą stolicą)

Powiązane:

Legia WarszawaPiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2