Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Ruch Chorzów

Drugie w tym sezonie Derby Śląska już za nami. My ? kibice Piasta – nie będziemy ich wspominać najlepiej za sprawą wyniki naszych piłkarzy na boisku, jak i dosyć przeciętnego dopingu z naszej strony.

Gospodarze

131

Przed spotkaniem każdy udający się na stadion od strony cmentarza otrzymał ulotkę zachęcającą na wyjazd do Warszawy. Miejmy nadzieję, że za 2 tygodnie w dobrej liczbie pokażemy się w stolicy. Na stronie w odpowiednim dziale można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Na meczu z Ruchem wystawiamy ponad tysięczny młyn, który w końcu, po sugestii ?młynowego?, podzielił się na dwie mniej więcej równe części zajmując sektory P i R. W następnych spotkaniach taki równy podział też ma obowiązywać bez zbędnych przetasowań w trakcie meczu, bo cierpi na tym tylko doping. Na płocie wywiesiliśmy 21 flag w tym trzy wspomagających nas w poniedziałek  BATE oraz trans: ?Lolek. Śpij spokojnie?.

W pierwszej połowie prowadziliśmy doping na dosyć dobrym poziomie, ale bez szału. W większym stopniu niż zazwyczaj skupiliśmy się na dłuższych przyśpiewkach, a w mniejszym na okrzykach. Kilkakrotnie zachęcaliśmy do śpiewów cały stadion. Po kwadransie gry zaprezentowaliśmy kartoniadę przygotowaną przez ultrasów. Na sektorach P i R pojawił się ułożony z żółtych kartoników rok założenia naszego klubu na niebiesko-czerwonym tle. Po zakończeniu prezentacji kartoniki przekształciły się w konfetti, a zostały rzucone do góry przy ?Naszym Okrzei?.

W drugiej połowie nasz doping stał na jeszcze słabszym poziomie. Coraz mniej osób było zaangażowanych wsparciem swojej drużyny. Może warto pomyśleć nad zmianą miejsca w przyszłości, żeby nie przeszkadzać tym, co chcą śpiewać? W tej części spotkania jedynym pozytywem była zaprezentowana oprawa przygotowana przez dzieciaków na ?Pikniku z Piastem?, którą podnieśli w swoim sektorze, za co zebrali owację całego stadionu. Po chwili sektorówka powędrowała przez całą trybunę, aż znalazła się w młynie i zostało jeszcze zaśpiewane: ?Czyś emeryt, czyś małolat?. Po stracie drugiej bramki nasz doping kompletnie siadł, a grono ?kibiców? zaczęło opuszczać stadion.

Goście

104

Ruch w Gliwicach zaprezentował się konkretnie. Goście wykupili komplet (981) przyznanych im wejściówek oraz zajęli dodatkowo sektor znajdujący się koło ?klatki?. Sami określili się na ponad półtorej tysiąca. Ruch przez całe spotkanie prowadził bardzo dobry doping. Można śmiało powiedzieć, że była to najlepsza wokalnie przyjezdna ekipa na naszym nowym stadionie. Na płocie wywiesili 15 flag.

 

Widzów: 7 171 (1 600)

Doping gospodarzy: 6/10

Flagi gospodarzy: 21 (Polska, Piast Gliwice, Honor Miasta, Piast Giwice ? Wasza Nienawiść, Legion Gliwice, Szlachta Gliwic, Szobiszowice, Zatorze, Śródmieście, Kopernik, Obrońców, Sikornik ? stara, Pszczyńska, Kujawska, Czarne, Czekanów, PIAST&BATE, BATE, BATE 59, Wolna Białoruś, GNLS)

Doping gości: 10/10

Flagi gości: 15 (Psycho Fans, Śląscy Ekstremiści, Racibórz, NK, Śląsk Cieszyński, Pczów, NRŚL Gang, 19R20, Kęty, Lędziny&Bieruń, Żory, Radlin, Nakło Śląskie, Mysłowice, Górny Śląsk ? mała)

Powiązane:

Piast GliwiceRuch Chorzów

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2