Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Widzew Łódź

Pierwszy akt ?niebiesko-czerwonego weekendu? już za nami. Połowa zadania została wykonana. Widzew został odprawiony do Łodzi z bagażem trzech bramek. W poniedziałek przyjdzie pora na Lecha, ale zanim do tego dojdzie, wróćmy do tego, co działo się w piątkowy wieczór na stadionie przy ul. Okrzei.

Gospodarze

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Na meczu z Widzewem zjawiło się w sumie 5,5 tysiąca widzów, a ponad 600 najbardziej zagorzałych kibiców zgromadziło się w młynie. Przez całe spotkanie prowadziliśmy doping na dobrym poziomie, do którego po czasie dołączał się cały stadion. Zanim jednak rozkręciliśmy się z naszym standardowym repertuarem, zareagowaliśmy na skandalicznie wolne wpuszczanie przyjezdnych skandując: ?Wpuście kibiców??, a następnie ?Piłka nożna dla kibiców?, do których dołączył się cały stadion, za co kibice Widzewa nagrodzili nas po chwili brawami. W pierwszej połowie skupiliśmy się na przyśpiewkach najlepiej nam wychodzących w tym sezonie, czyli ?Ja kocham Piasta?, które przeżywa drugi renesans, ?Piast Gliwice gol? czy ?Całe życie z wariatami?. Kilkakrotnie pozdrowiliśmy też naszych braci z Borisova.

Po przewie nasz doping był jeszcze lepszy za sprawą wyniku, który nasi zawodnicy wypracowali w pierwszej części. Ponadto Widzew po wejściu wszystkich fanów rozpoczął wspieranie swojej drużyny. Wiadomo ? rywalizacja daje podwójnego kopa. Dlatego skończyła się rozgrzewka i ruszyliśmy z największymi hitami: St. Pauli, ?Piast Gliwice ole?, ?To co jest w nas? oraz ?Całe życie ? Piast Gliwice? śpiewane trzymając się za bary. Nie mogło również zabraknąć ?Naszego Okrzei?. Pod koniec meczu zaśpiewaliśmy dawno już nie słyszane przy Okrzei 20 ?Kto tak gra? oraz kończące nasz doping ?Que sera sera?. Po meczu tradycyjnie zaśpiewaliśmy z naszymi piłkarzami na dwie strony.

 SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Dodatkowo na meczu z Widzewem od około 70 minuty spotkania byli obecni siatkarze BATE Borisov, bardzo ciepło przyjęci przez cały stadion. Zawodnicy z Borisova zasiedli w młynie i czynnie brali udział we wspólnych śpiewach, w których prym wiodło ?BATE i Piast?.

Goście

SAMSUNG DIGITAL CAMERA 

Widzew w Gliwicach stawił się w 600 głów, wspieranych przez 350 fanatyków Ruchu. Do 30 minuty spotkania goście nie prowadzili dopingu, kilkakrotnie tylko skandując hasła mające przyspieszyć wpuszczanie kibiców. Przez dalszą część meczu koalicja Widzewa i Ruchu prowadziła dobry i równy doping, a po stracie trzeciej bramki większość zdjęła koszulki. Po meczu zawodnicy Widzewa usłyszeli kilka niemiłych słów od swoich kibiców.

 

Widzów: 5 488 (950)

Doping gospodarzy: 8/10

Flagi gospodarzy: 22 (Legion Gliwice, Szlachta Gliwic, Honor Miasta, Piast Gliwice z czachą, Piast Gliwice ? wasza nienawiść, BATE, BATE&PIAST, Trynek, Sikornik, Obrońców, Milenium, Kopernik, Śródmieście, Pszczyńska, Czarne, Szobiszowice, Sośnica, Zatorze, Kujawska, Czekanów, Wolna Białoruś, GNLS)

Doping gości: 8/10

Flagi gości: 10 (Widzew ? Polska, You`ll never walk alone, Łódź, Szachownica, Widzew, Łódzki Widzew, Widzew Łódź, Łódź ? mała, 19 R 20, PF)

Powiązane:

Piast GliwiceWidzew Łódź

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2