Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Wisła Kraków

Po dwóch, długich miesiącach w końcu wróciliśmy na trybuny stadionu przy ul. Okrzei. O inauguracji rundy wiosennej, jeżeli można w dalszym ciągu przyjmować taką nomenklaturę, najlepiej jest jak najszybciej zapomnieć. Bardzo słaba postawa naszych zawodników na boisku i mocno przeciętna frekwencja nie napawają optymizem.

Gospodarze

009

Mecz rozpoczęliśmy od kulturalnej wymiany uprzejmości, którą zapoczątkowali kibice przyjezdnych. Chwilę później odbyła się minucie ciszy po śmierci Lesława Gila i Jacka Górnicza. Niestety Wiślacy po raz kolejny pokazali, że nawet tak prosta czynność jak wstrzymanie się przez symboliczną minutę od śpiewów jest dla nich za dużym wysiłkiem i całą prześpiewali. Trudno zapamiętać, że jak piłkarze ustawiają się wokół koła środkowego to zaraz nastąpi minuta ciszy? Wystarczy jednak pisania o gościach, bo pora skupić się na nas.

Na pierwszy wiosenny mecz na stadion przybyło ponad 6 tysięcy widzów. Z naszej strony wystawiliśmy ponad 700-osobowy młyn i przez cały mecz prowadziliśmy przyzwoity doping. Kilkakrotnie do dopingu włączaliśmy cały stadion, ale słychać było, że nie wszyscy obudzili się jeszcze z zimowego snu. Na płocie wywieszona została nowa flaga jednej z najbardziej reprezentacyjnych w Gliwicach ekip: ?Żul Bandy?. Przez nasz repertuar kibicowskich pieśni przewinęły się największe hity m.in. ?To co jest w nas?, ?Całe życie z wariatami?, ?St. Pauli?, czy ?Ja kocham Piasta?. Niestety, żadna ta pieśń nie brzmiała tak, jakbyśmy sobie życzyli w ten poniedziałkowy wieczór. Lepiej natomiast wychodziły okrzyki oraz wszystko to, co śpiewaliśmy trzymając się za bary.

Goście

 106_

Wiślacy  pomimo tego, że w Gliwicach zameldowali się w nadkomplecie, wszyscy zostali wpuszczeni na stadion. Goście przywieźli ze sobą 12 flag i jeden trans: ?Pozdro Karolek?. Przez cały mecz prowadzili dobry doping, ale bez szału. Wiele ekip obecnych na naszym stadionie prezentowało się o klasę lepiej. W czasie meczu kilkakrotnie dawali wyraz swoim kompleksom pozdrawiając swoich znajomych z drugiej strony Błoń. Dodatkowo dostało się ich byłemu zawodnikowi za chęć startowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list SLD.

 

Widzów: 6 228 (1 071),

Doping gospodarzy: 7/10,

Flagi gospodarzy: 9 (Piast Gliwice, Legion Gliwice, Piast Gliwice z czachą, Weterani, PIAST&BATE, BATE, Wolna Białoruś, Żul Banda, GNLS),

Doping gości: 8/10,

Flagi gości: 12 (Prądnik Biały, Wierność, Wola Duchacka, Jaworzno, 5, Towarzystwo Sportowe, Skawina, Zabierzów, Bronowice, Olkusz, Wisła Sharks, Unia Tarnów).

Powiązane:

Piast GliwiceWisła Kraków

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2