Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Zagłębie Lubin

Po serii dwóch wyjazdowych zwycięstw wróciliśmy na nasz stadion. Niestety na kibicach Zagłębia ciążył zakaz wyjazdowy za zabawy podczas meczu ze Śląskiem Wrocław i na meczu w Gliwicach nie mogli się stawić.

132

Stadion przy ul. Okrzei zapełniał się bardzo powoli i na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego świecił jeszcze pustkami. Ostatecznie nasi kibice stanęli na wysokości zadania i obiekt zapełnił się w ponad połowie. W sektorze najbardziej fanatycznych kibiców zjawiło się ok. 800 głów.

Nasz piątkowy doping stał na najlepszym w tym sezonie poziomie, ale to jeszcze nie było apogeum naszych możliwości. Od początku postawiliśmy na dłuższe przyśpiewki kosztem okrzyków. Nad gliwickim stadionem niosło się m. in. ?Hej GieKaeS Piast?, ?Piast Gliwice ole?, ?Piast Gliwice gol?, ?Jak kocham Piasta?, ?St. Pauli?, ?To co jest w nas?, ?Nasze Okrzei? czy ?Całe życie z wariatami?. Bardzo dobrym pomysłem był podział młyna na dwie części, z której każda śpiewała po jednym wersie przyśpiewki. W drugiej połowie po bramce Rubena przez kilkanaście minut machaliśmy paroma dużymi flagami na kijach.

Pod koniec meczu tradycyjnie jak przybywa do nas Zagłębie oberwało się ich kapitanowi niejakiemu Adamowi Banasiowi.

Po ostatnim gwizdku sędziego podziękowaliśmy naszym zawodnikom za walkę i utrzymanie w Ekstraklasie oraz imiennie Rubenowi, Perezowi Garcia, Darkowi Treli i Tomkowi Podgórskiemu.

 

Widzów: 5 649 (-)

Flagi gospodarzy: 14 ( Piast Gliwice z czachą, Czekanów, Śródmieście, Sikornik, Pszczyńska, Trynek, Brygada Centrum, Zatorze, Waryński, Szobiszowice, Obrońców Pokoju, Kopernik, Milenium, PIAST&BATE).

Doping gospodarzy: 9/10,

Flagi gości: –

Doping gości: –

 

Powiązane:

Piast GliwiceZagłębie Lubin

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Korona
Korona
1
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Jagiellonia
Jagiellonia
?
Najnowsze
Grudzień
1. MIKE84 18
2. Borys 17
3. Bombel_89 15
4. dvlii 15
5. konieczko18 15
6. bucus77 12
7. Mucha 11
8. Dawidd2-d1 10
9. danielo39 9
10. ZABA1975 9