Reklama:

Relacja z trybun: Piast Gliwice ? Zagłębie Lubin

Pierwsze spotkanie po przerwie zimowej, w którym mogliśmy czynnie uczestniczyć jest już za nami. Na trybunach gliwickiego stadionu zjawiło się prawie 4,5 tys. widzów w tym ponad pół tysiąca z Lubina.

Z naszej strony

Doping rozpoczęliśmy od oddania hołdu Żołnierzom Wyklętym, których święto obchodziliśmy dzień wcześniej. Dodatkowo na trybunie wywiesiliśmy transparent: ?Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci?. Następnie lecieliśmy już z naszym normalnym repertuarem. Dłuższą chwilę poświęciliśmy najnowszej przyśpiewce ?To jest nasze Okrzei? oraz tym pozdrawiających naszych przyjaciół z Borysowa, którzy przyjechali specjalnie na to spotkanie w 8 osób. Nie zapomnieliśmy oczywiście wypowiedzieć się na temat pracy policji oraz wyrazić nasz stosunek do zakazów stadionowych.

W przerwie spotkania odbył się finał wyborów Miss Piastunek 2013r. Nagrody na środku boiska wręczał Jarek Kaszowski, który został jak zawsze bardzo miło przyjęty. Po głosowaniu zawodników Miss Piastunek została Wiola, Pierwszą Vice-Miss Kamila, a Drugą Vice-Miss Iza. Dziewczynom gratulujemy.

Sektor gości

Zagłębie do Gliwic przyjechało autokarami oraz samochodami. Na sektor zaczęli wchodzić niecałą godzinę przed meczem. Regularny doping rozpoczęli dopiero koło 20 minuty spotkania, gdy w komplecie zameldowali się na trybunach Alcatraz Arena. Lubinianie na płocie zawiesili 8 flag w tym jedną swojego układowicza z Zielonej Góry. Pod koniec drugiej połowy Zagłębie, tak jak my wcześniej, postanawia uczcić polskich bohaterów. Na trybunie prezentują sporą sektorówkę przedstawiającą postacie Żołnierzy Wykletych wyłaniających się z pomiędzy drzew oraz wizerunek wilka. Wyjaśnieniem jego obecności był transparent wywieszony na płocie: ?? ponieważ żyli prawem wilka?. Na transie został jeszcze umieszczony symbol Związku Jaszczurczego żołnierzy NSZ. Dodatkowo Zagłębie odpala parę ?zimnych ogni? i  petard hukowych. W tym momencie jakiś tęgi mózg wydał rozkaz usunięcia transparentu z ogrodzenia przez ochronę, bo przecież blokuje on wyjścia ewakuacyjnie. Całe szczęście po każdym siłowym usunięciu, lądował on z powrotem na swoim miejscu. Z naszej strony normalny doping został przerwany i kilkakrotnie skandowaliśmy hasła: ?Piłka nożna dla kibiców? oraz ?Raz sierpem, raz młotem?. Po prezentacji sektorówki lubinianie bawią się jeszcze biało-czerwonymi machajkami z których utworzyli flagę narodową.

Po spotkaniu Zagłębie miało jeszcze spięcie z policją, która chciała zawinąć osoby odpalające świeczki, ale miejmy nadzieje, że im się to nie udało. Po 20 minutach oraz po wcześniejszym gazowaniu, załadowali przyjezdnych do autokarów i odprawili do Krecikolandu.

 

Widzów: 4 388 (522)

Doping gospodarzy: 6/10

Doping gości: 5/10

Flagi goście: 8

Powiązane:

Piast GliwiceRelacja z trybunZagłębie Lubin

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2