Reklama:

Relacja z trybun: podium jest nasze!

Co to była za niedziela! Mecz na szczycie pomiędzy Piastem oraz Śląskiem i zwycięstwo w ostatnich sekundach zapewnione przez naszego młodego wychowanka. Dodatkowo najlepszy w tym sezonie doping na Okrzei. Jedynym minusem był brak kibiców przyjezdnych.

Gospodarze

W niedzielnie popołudnie stadion przy ul. Okrzei zapełniliśmy w 2/3 jego pojemności. W młynie zasiadło ok. 1 000 fanatyków, a na płocie zawisło 26 flag. Doping dzisiejszego dnia stał na bardzo dobrym poziomie. Niejednokrotnie do śpiewu podłączał się cały stadion. Do naszego poziomu dostosowali się piłkarze i zagrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, ale zacznijmy od początku.

Młyn dzisiejszego dnia zapełniał się dosyć powoli. Niestety nie udało się powtórzyć liczby z Lecha czy Legii, ale za to tradycji stało się zadość i po raz kolejny potwierdziło się to, że nie liczy ilość tylko jakość, a jakościowo było bardzo dobrze. Praktycznie całą pierwszą połowę przeciągnęliśmy na: ?Hej Piaście gol?, ?O Piast Gliwice GKS?, ?Naprzód GieKaeS? czy ?Sia la la la la GieKaeS Piast?, które uczciwie trzeba przyznać, że wychodziły bardzo godnie. Niestety po kwadransie gry doping o kilka decybeli opadł za sprawą straconej bramki, na szczęście po kilku następnych minutach wróciliśmy na właściwe tory.

Na początku drugiej połowy nastąpiła krótka zmiana na stanowisku młynowego. Na nasze prowizoryczne gniazdo wspiął się jeden z dwójki przedstawicieli naszych przyjaciół z Borysowa obecnych dzisiaj w Gliwicach, który przez chwilę poprowadził doping dla obu naszych zespołów. Schodząc z gniazda zarzucił jeszcze: ?A my swoje? piękną polszczyzną, a na pewno lepiej niż pewien przybysz spod Góry Ararat. Chwilę później powędrowały jeszcze pozdrowienia dla chłopaków zza krat i wróciliśmy do dalszego dopingu. Parę minut później stadion trzykrotnie eksplodował kolejno za sprawą Pawła Oleksego, który wywalczył rzut karny, następnie jedenastce zamienionej na bramkę przez Rubena, a na końcu po golu tego pierwszego. Wszystkie te sytuacje spowodowały, że cały stadion dał z siebie wszystko co najlepsze. W tej części gry oprócz przebojów z pierwszej połowy dorzuciliśmy ?Za te 60 lat?, ?To co jest w nas? oraz St. Pauli. To, co działo się na stadionie w ostatnich minutach to prawdziwy roller coaster, najpierw czerwona kartka dla Pawła Oleksego i karny dla Śląska, które ani przez chwilę nie osłabiły naszego śpiewu, później naprzemienne ataki obu zespołów i w końcu w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkę strzelił wprowadzony kilka chwil wcześniej nasz wychowanek ? Radek Murawski. To co działo się później na stadionie jest nie do opisania. Takiej euforii nowy obiekt jeszcze nie przeżywał. Od razu po bramce podziękowaliśmy strzelcowi gola głośno skandując jego nazwisko, a po chwili sędzia zakończył spotkanie. Po meczu nasi piłkarze podeszli pod ?młyn? podziękować za doping, a wodzirejem zabawy został nasz nowy bohater z Sikornika. Po chwili wspólnych śpiewów zawodnicy zrobili rundę honorową wzdłuż wszystkich trybun na dłużej zatrzymując się przy dzieciakach z domów dziecka, którzy zasiadły w sektorze gości oraz przy sektorze rodzinnym.

Goście

Zorganizowana grupa kibiców Śląska Wrocław do Gliwic nie mogła się udać ze względu na nałożony na dniach kilkumiesięczny zakaz wyjazdowy za odpalenie rac w Warszawie na meczu finałowym Pucharu Polski. Świecidełka następnie wylądowały na murawie i trybunach gospodarzy. Jednak mimo wszystko na Górnym Śląsku zameldowała się ok. 30 osobowa grupa niepełnosprawnych kibiców Śląska wraz z opiekunami. Zajęli miejsca na dole trybuny C, na płocie wywiesili swoją fanę i kilkakrotnie starali się przebić krzykiem.

 

Widzów: 6 507 (30)

Doping gospodarzy: 9/10

Flagi gospodarzy: 26 (Całe Życie Piast Gliwice, Szlachta Gliwic, Piast Gliwice, Piast Gliwice ? wasza nienawiść, Piast Gliwice z czaszką, Legion Gliwice, Emigranci, Weterani, PG, Honor Miasta, BATE&PIAST, BATE, Wolna Białoruś, Obrońców, Kopernik, Śródmieście, Milenium, Szobiszowice, Waryński, Zatorze, Pszczyńska, Sikornik, Wilcze Gardło, Sośnica, Gierałtowice, GNLS)

Doping gości: –

Flagi gości: 1 (KKN)

Powiązane:

Piast GliwiceŚląsk Wrocław

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2