Reklama:

Relacja z Warszawy: W Gliwicach mamy puchary!

Stało się. Rok po awansie do Ekstraklasy przyszło nam ponownie świętować. Tym razem awansowaliśmy do europejskich pucharów i jak sama nazwa wskazuje istnieje możliwość, że będziemy rozsławiać Piasta po jakichś azjatyckich stepach.

Goście

polonia1

Wyjazd do stolicy był naszym ostatnim w tym sezonie. Do Warszawy udaliśmy się 4 autobusami, a reszta podróżowała na własną rękę. Praktycznie całą trasę pokonaliśmy z tymi, co zawsze – raz w mniejszej, a raz w większej obstawie. Podczas drogi nastąpiły o dwa postoje więcej niż planowaliśmy. Drugi zarządzili dzielni straże prawa, którzy postanowili wylegitymować wszystkich, a następnie zbierali jeszcze pamiątkowe zdjęcia z dowodem przy twarzy do albumu rodzinnego. Nie ominęło to nawet dzieci, które pozowały z legitymacją z podstawówki.

Ostatecznie pod stadionem meldujemy się w przerwie spotkania i w ekspresowym tempie w ok. 50 minucie spotkania, jak tylko wszyscy zameldowali się na stadionie, zaznaczamy swoją obecność. Doping stał na przyzwoitym poziomie. Po rozśpiewaniu się pozdrawiamy naszych zgodowiczów z Borysowa, którzy przyjechali autokarem w 18 osób. Chwile później bramkę strzela Marcin Robak wywołując euforię na trybunach. W dalszej części lecimy z ?To co jest w nas? oraz St. Pauli, co jednak nie dało tym razem piorunującego efektu. W doliczonym czasie gry skandujemy: ?Mamy puchary, w Gliwicach mamy puchary!? i śpiewamy na dwie strony z piłkarzami, po czym nasi gracze podchodzą przybić ?piątki?, a do sektora wędruje kilka koszulek.

Po meczu odczekujemy kilkadziesiąt minut po czym czekamy przed autokarami na zawiniętych kolegów. Po jakimś czasie służbiści zaczynają coś marudzić o nielegalnym zbiorowisku i straszą nas paragrafami i nocą na komendzie. Po około godzinie wchodzimy do autokarów i wyruszamy w drogę powrotną.

Na trasie mamy jeszcze półgodzinną przerwę za sprawą jednego z kierowców, który tak się śpieszył do Gliwic, że przy wyprzedzaniu tira urwał lusterko. Nastąpiło spisywanie gliwickiego Kubicy oraz inna papierkowa robota. W Gliwicach ostatnia tura kibiców (ta z zajechanego prze rajdowcę busa) melduje się po godzinie 4 nad ranem.

Gospodarze

polonia2

Polonia na stadionie zalicza bardzo dobrą liczbę. Na pożegna z Ekstraklasą przy Konwiktorskiej zjawiło się 6 tys. warszawiaków. Przez całe spotkanie, a co najmniej przez ten czas, który spędziliśmy na stadionie, prowadzą bardzo głośny doping. W pierwszej połowie prezentują dwie oprawy. Na pierwszą składały się transparenty na dwóch kijach z przekreślonym wizerunkiem Króla oraz sektorówką z twarzą grabarza Polonii. Całość dopełnia trans na płocie: ?Kłamstwo ma krótkie nogi i podwójny podbródek??. Na drugą oprawę na trybunie kamiennej składała się sektorówka z historycznym herbem klubu i tym aktualnym oraz napis na ogrodzeniu: ?Polonia nigdy nie zginie? oraz flagowisko. Trzecią prezentację mieliśmy już okazję podziwiać na własne oczy. Stworzona była na trybunie głównej, a składało się na nią płótno z wizerunkiem Matki Boskiej oraz trans: ?Czarna Madonno miej nas w opiece!?. W młynie gospodarzy przez większą część drugiej połowy wisi trans: ?A?os de infamia, Agapito Basta Ya? odnoszący się do sytuacji u ich przyjaciół z Saragossy, którzy delikatnie mówiąc nie mają za bardzo po drodze ze swoim prezesem. Nawiasem mówiąc ładnie się dobrali z Polonią.  Po meczu Poloniści przez kilkanaście minut pozostają na swoich miejscach  i dziękują swoim zawodnikom za walkę i zaangażowanie.

 

Widzów: 6 300 (300)

Doping gospodarzy: 9/10

Flagi gospodarzy: 13 (Konwiktorska 6, Warszawska Ferajna, Polonia Warszawa, Starówka, Dzieci Warszawy, Enigma, Precz z komuną, Real Saragossa, Praga, Muranów, Bielany, Stary Żoliborz, Mokotów)

Doping gości: 5/10

Flagi gości: 7 (Polska, Legion Gliwice, BATE&PIAST, Niebiesko-Czerwona z herbem, Bateholics, Fanatyczny Mińsk, Borysowianie)

Powiązane:

Piast GliwicePolonia Warszawa

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
Cracovia
Cracovia
2
WYJAZD
PIAST
PIAST
1
Następny
PIAST
PIAST
?
DOM
Pogoń
Pogoń
?
Kwiecień 2018
1. MIKE84 18
2. krzys23345 14
3. Mucha 14
4. dvlii 12
5. Borys 8
6. Dawidd2-d1 8
7. konieczko18 8
8. ZABA1975 7
9. danielo39 2
10. piastunkaodlat 2